Navigace: Cestování » Rezervace hotelů na Booking.com

Rezervace hotelů na Booking.com

Server Booking.com patří mezi přední světové zprostředkovatele on-line rezervací ubytování. Jeho služby využívají jak zákazníci z komerční sféry, tak i soukromé osoby.

Vyhledejte ubytování na Booking.com

Rezervace hotelů po celém světě

V jeho databázi je více než 73 000 hotelů, nacházejících se v 71 zemích celého světa. V nabídce ubytovacích kapacit jsou zastoupeny malé hotýlky i luxusní pětihvězdičkové hotely ve městech i na venkově. Návštěvníci si mohou vybrat z více než 15 000 destinací v Evropě, Severní a Jižní Americe, Asii, Oceánii, Karibské oblasti, na Blízkém východě nebo v Africe.

Kromě pobytu v Belgii, ve Francii nebo ve Spojených státech si prostřednictvím serveru Booking.com můžete zamluvit ubytování i v Ruské federaci, v Andoře, v Japonsku, ve Spojených arabských emirátech, v Brazílii nebo třeba na Novém Zélandu.

Měsíční návštěvnost stránek je větší než 30 miliónů unikátních adres a denně je prostřednictvím tohoto serveru rezervováno ubytování na více než 100 000 nocí.

Pro české uživatele je velkou výhodou, že jsou stránky kromě anglické verze k dispozici i v české variantě.

Postup rezervace hotelu

Pro vyhledání a rezervaci vhodného volného hotelu je na úvodní straně připraven formulář. Po zadání místa, ve kterém si zákazník přeje být ubytován, a termínu pobytu se zobrazí přehled těch hotelů v lokalitě, které v danou dobu disponují volnými lůžky nebo pokoji.

Nabídku hotelů je možné rovnou procházet nebo upřesnit kritéria vyhledání. Možné je stanovit cenové rozpětí ubytování dle možností klienta, konkrétní čtvrť města, požadovaný počet hvězdiček, typ a zaměření hotelu i nároky na jeho zařízení a vybavení. Další variantou je vyhledání hotelů v okolí některého významného místa v lokalitě, například letiště, parku nebo stadionu.

Seznam hotelů je řazen podle jejich oblíbenosti, možné je ale seřadit je i podle dalších kritérií, jako jsou počet hvězdiček, vzdálenost, cena za jedno nebo dvoulůžkový pokoj a hodnocení udělené hotelu jeho dřívějšími hosty. U hodnocení hostů je dokonce možné vybrat kategorii, jejíž požadavky na ubytování nejlépe korespondují s názory návštěvníka, ať již se jedná o skupiny hostů, jednotlivce, rodiny s dětmi, starší páry nebo mladé lidi.

Zákazník má tedy k dispozici širokou škálu možností volby a řadu úhlů pohledu, ze kterých může hotely posuzovat, aby se mohl rozhodnout pro ten, který nejlépe naplňuje jeho představy o ubytování.

K popisu hotelu je připojena i fotografie, adresa a seznam dostupných možností ubytování v udaném termínu s cenou za konkrétní pokoje.

Pokud návštěvníka nějaké ubytování zaujme, může se podívat na stránku s detailními informacemi a a dalšími fotografiemi, přečíst si hodnocení dříve ubytovaných hostů a prohlédnout si na mapě, zda mu vyhovuje také poloha hotelu.

V informacích o hotelu jsou uvedeny veškeré poskytované služby včetně možností trávení volného času, připojení k internetu nebo parkování i všeobecné podmínky hotelu, ve kterých jsou zahrnuty například časy příjezdů a odjezdů, informace o storno poplatcích, akceptovaných platebních kartách, ubytování dětí a možnosti trávit pobyt se svým zvířecím mazlíčkem. Připojeny jsou i tipy na další zajímavé hotely v lokalitě.

Po provedení rezervace je zákazníkovi přiděleno číslo rezervace a pin kód, jejichž prostřednictvím může přistupovat do sekce Moje rezervace.

Rezervační služby serveru www.booking.com jsou bezplatné, zákazníkům je navíc k dispozici mnohojazyčné oddělení péče o zákazníky a call centrum, kde jim zaměstnanci společnosti ochotně poradí.

Pro usnadnění výběru a získání co nejpřesnějších informací o jednotlivých hotelích je pro návštěvníky připraveno také více než 4 milióny komentářů hostů, kteří služeb Booking.com využili a rozhodli se o své zážitky podělit s ostatními uživateli serveru.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna