Navigace: Cestování » Krátké zprávy » Honba na lišku s high-tech přístrojem v Zell am See-Kaprunu

Honba na lišku s high-tech přístrojem v Zell am See-Kaprunu

Tuto hru - honbu na lišku - známe ještě z mateřské školy. Odkazy vedou ke skrytému pokladu. Ale ani pro dospělé neztratilo hledání nic ze svého napětí. Tisíce lidí na celém světě se pravidelně vydávají na cestu. Jejich cílem jsou místa, na nichž jsou ukryty schránky s neznámým obsahem. Název globálního jevu: geocaching. Od 28. do 30. května se sejde v Zell am See-Kaprunu mezinárodní obec hobby stopařů, aby se vydala na moderní honbu na lišku.

Více než 1.300 osob z 18 zemí se již přihlásilo na Geocaching Mega-Event. Dříve upozorňovaly na skrýš s pokladem šipky nebo lístečky, dnes se k tomu používá elektronických pomůcek. Také v Zell am See-Kaprunu se vydají geocacheři do přírody s GPS přijímačem. Satelitově řízený navigační přístroj ukazuje, kde leží další skrýš. V Pinzgau se nachází přibližně 350 takových cache.

Většina jich tam leží již delší dobu. Geografické souřadnice jsou uvedeny v internetu. Pro víkend od 28. do 30. května však členové spolku Pinzgauer Geocacher schovají v regionu přinejmenším ještě 20 nových objektů. Kdo skrytou schránku najde, zapíše se do logbooku, který se v ní nachází. A kdo chce, může tam také uschovat nějakou maličkost a vyměnit ji za předměty, které jsou v ní uloženy.

Akci Geocaching Mega-Event Pinzgau 2010 pořádají pinzgauští geocacheři a mohou se jí zúčastnit jak zkušení cacheři, tak i začátečníci. K dalšímu programu patří mimo jiné i kurz v lezení - pro případ, že by se některý cacher ocitnul v neschůdném terénu. Kromě toho se účastníci mohou těšit na party v zimní hale v Zell am See s živou hudbou a volbou nejkreativnějšího skrytého objektu.

Kontakt

Hostinský servis Zell am See-Kaprun
Tel.: +43 (0)6542-770 0
welcome@zellamsee-kaprun.com
http://www.zellamsee-kaprun.com

 

Zdroj: Protext.cz
11. května 2010

Související odkazy

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna