Navigace: Cestování » Krátké zprávy » MZV.cz: Varování před cestami do Iráku

MZV.cz: Varování před cestami do Iráku

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky varuje občany ČR před cestou do Iráku s ohledem na dlouhodobě nestabilní bezpečnostní situaci, riziko únosu, zranění či usmrcení.

Bezpečnostní situace v Iráku je dlouhodobě nestabilní a přes postupující trend směrem k poklesu počtu teroristických a povstaleckých aktivit v zemi pokračují násilnosti, jejichž cílem se mohou stát cizinci postrádající znalost místního prostředí a adekvátní ochranu. Relativně bezpečné jsou z hlediska pohybu cizinců provincie Regionu iráckého Kurdistánu (Dohúk, Erbil, Sulajmánia).

V souvislosti s cestami českým podnikatelských subjektů do Iráku Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje, že před cestou je vhodné kontaktovat Velvyslanectví ČR v Bagdádu. V zemi je omezený přístup k základní zdravotní pomoci. Rizika pozemní přepravy po jednotlivých provinciích mimo Region iráckého Kurdistánu lze omezit přijetím přísných bezpečnostních opatření, například doprovodem prověřenými partnery. Vnitrostátní letecká přeprava je mezi Bagdádem a městy Erbil, Sulajmánia, Basra.

Zdroj: MZV.cz
4. června 2010

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna