Navigace: Cestování » Krátké zprávy » MZV.cz: Zdravotní rizika ve Venezuele

MZV.cz: Zdravotní rizika ve Venezuele

Žlutá zimnice

Ministerstvo zahraničních věci ČR upozorňuje na zdravotní rizika spojená s návštěvou Venezuely. Vzhledem k možnosti nákazy žlutou zimnicí na většině území státu se doporučuje očkování minimálně dva týdny před cestou do Venezuely.

Horečka dengue

V současnosti dochází k rychlému nárůstu onemocnění horečkou dengue. Horečka dengue je virové onemocnění přenášené komářím bodnutím. Proti horečce dengue neexistuje preventivní vakcinace. Hlavním preventivním opatřením je ochrana před komářím bodnutím (repelenty, vhodné oblečení, moskytiéry apod.). Více informací naleznete na internetových stránkách Světové zdravotnické organizace www.who.int.

Na vzestupu je rovněž počet onemocnění chřipkou A(H1N1).

Malárie

V posledních týdnech také rychle rostou počty nakažených malárií, a to především ve státech Amazonas a Bolívar (včetně povodí řeky Orinoko). Před cestou do těchto oblastí je důležité zásobit se dostatečným množstvím antimalarik.

Tripanosomiasis americana

Další nebezpečnou nákazou na území Venezuely, které která se šíří hmyzím bodnutím, je Tripanosomiasis americana, jihoamerická verze africké spavé nemoci. Parazit způsobující tuto chorobu se dostane do těla bodnutím brouka „chipo" (řád brouků Triatoma). Projevem nákazy může být horečka, zánět jednoho oka a otok lymfatických žláz nebo jen zarudnutí místa po bodnutí hmyzem. Následky se mohou projevit také až po mnoha letech miokardiopatií v chronické podobě.

Zdroj: MZV.cz
4. června 2010

Související odkazy

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna