Zdroj: Facebook - Ďáblický Háj; odkaz: www.facebook.com/Ďáblický-Háj-175451782652479

5 tipů, kam v Praze vyrazit do přírody

Zdánlivě nekonečný lockdown trápí každého z nás. Obyvatele velkých měst ale možná víc než jiné. Procházky mezi zavřenými obchody a prázdnými kavárnami nejsou tím pravým ořechovým. Proto vám přinášíme 5 tipů na pražské lesoparky, které vás přenesou do světa přírody.

Chuchelský háj

Chuchelský hájAutor: Becherka; zdroj: Wikimedia

Velká chuchle je známá pro své koňské závody. Toužíte-li ale po klidnějším prostředí, vedlejší Malá Chuchle je tím pravým místem. Po vyšplhání strmého kopce se navíc dostanete k celoročně přístupnému zookoutku, kde žijí veverky, srnky i jeleni. 

Kunratický les

Kunratický lesAutor: ŠJů; zdroj: Wikipedie

Kunratickému lesu se občas přezdívá zelené srdce Prahy. Je ostrůvkem přírody na Praze 4, který láká návštěvníky po celý rok. Hustá síť upravených turistických tras vás zavede k oblíbeným dětškým hřištím, odpočinkovým altánkům i hájovně s výběhem pro daňky a srnce. 

Divoká Šárka

Divoká ŠárkaAutor: Iliusvla; zdroj: Wikimedia

Když hledáte přírodu v Praze, Divoká Šárka na vašem seznamu nesmí chybět. Přírodní rezervace na skalnatých úbočích Šáreckého potoka tvoří jeden z největší městských parků. Pravidelně se stává cílem nejen pěších turistů, ale i cyklistů, horolezců a v zimě běžkařů. V letních měsících je místním favoritem přírodní koupaliště Džbán

Hostivařský lesopark

Hostivařský lesoparkAutor: Packa; zdroj: Wikimedia

Hostivařskou přehradu vyhledávají návštěvníci hlavně v parných dnech. Okolní Hostivařský lesopark ale nabízí nespočet sportovních i relaxačních aktivit, které vás zabaví k jakémkoli ročním období. Kromě dětských hřišť, laviček a altánků, tu najdete piknikové místo s ohništěm, hájovnu se zookoutkem a zatopený lom pro vodní ptactvo. 

Ďáblický haj

Ďáblický hájZdroj: Facebook - Ďáblický Háj; odkaz: www.facebook.com/Ďáblický-Háj-175451782652479

Na hranici pražských Ďáblic a Kobylis se rozkládá upravený lesopark. Na jižní straně sice sousedí s městskou zástavbou sídliště Ďáblice, první krok na lesní pěšině vás ale přenese do klidného světa přírody. 

Těchto pár přírodních koutů není zdaleka to jediné, co můžete v hlavním městě obdivovat. Další inspiraci hledejte v průvodci pro Prahu.

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.