Mauritánie - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Afrika

Mauritánie: průvodce

27°C
Aktuálně
26°C
Průměrně

Mauritánie

Hodnocení průvodce: 7.5

Mauretánie přináší jedny z nejkrásnějších scenérií kontinentu. Bohužel současná bezpečnostní situace v zemi neumožňuje dokonale poznat všechny tyto skvosty. Přesto, když se vydáte na dovolenou do Mauretánie, okusíte rozsáhlost této destinace, sluncem vybledlou krajinu a nejnižší hustotu popularity na kilometr čtvereční. Mauretánie ukrývá spoustu krás, a hlavně předkládá pohled na tradiční berberský život. Kulturní kombinace v rozmanitém podání, jíž není možné cokoliv vytknout. Ne nadarmo jsou některé z částí Mauretánie zaneseny na seznamu UNESCO. Při cestě do Mauretánie budete cítit očekávání, osamělost, ale také hluboké kořeny tamních lidí.

Většina území Mauretánie je pokryta pískem a pouštěmi, z nichž ta nejznámější se nazývá Sahara. Opakem toho je úrodná a rozmanitá část země označovaná jako Sahel. Kromě dvou národních parků můžete v Mauretánii spatřit i nejvyšší bod Kedjet Ijill s výškou 915 metrů nad mořem. Destinace sousedí s Mali, Alžírskem, Západní Saharou, Marokem a Senegalem. Část jejího území je omílána Atlantickým oceánem.

Co navštívit v Mauritánii

Každá z částí Mauretánie přináší návštěvníkům něco. Pokud se budete pohybovat po větších městech, určitě si nenechte ujít návštěvu tamních trhů a zábavné nakupování, při němž budete muset smlouvat. V blízkosti sladkovodních i mořských vodních ploch se vám nabízí možnost rybaření. Kapitolou samou o sobě budou pouště, do jejichž útrob se lze vydat buď za pomoci terénního vozidla nebo na hřbetu velblouda. I to pro vás bude nezapomenutelný zážitek. Vzhledem k tomu, že Mauretánie je cílem mnohých stěhovavých ptáků, můžete je nerušeně pozorovat.

Za přírodními skvosty země byste se měli vydat do národního parku Banc d´Arguin, kde se nachází právě zmiňované ptactvo. Ujít byste si neměli nechat návštěvy oáz a pouštních měst, jež vás zahltí překrásnými scenériemi. Je to například oáza Tergit, Atâr, Ouadâne a Chinguetti, což je staré pouštní město. V blízkosti moře si užijte pohledu na populární hřbitov lodí označovaný Nouadhibou. Je to až neuvěřitelné, ale nachází se zde téměř tři stovky lodí. Hodně architektonických krás na vás bude čekat v hlavním městě Mauretánie, jímž je Nuakšott. Skvostem města je například saudská mešita, ale i spousta dalších pamětihodností. Díky velkému přístavu je město označováno jako ráj rybářů.

Místní kuchyně

V Mauretánii si primárně pochutnáte na tradičních pokrmech této země. To znamená, že přijdete do kontaktu s ingrediencemi, jakými jsou kuskus, ovoce, zelenina, rýže, ale také masové pochutiny. Mezi nimi jednoznačně vedou rybí produkty a jehněčí maso. Součástí pokrmů je obvykle popíjení čase, ale i jejich speciální chléb a drobné sladkosti, jako sušenky nebo sladké pečivo. Okusit můžete například Maffé, což je maso s rýží a arašídovou omáčkou. Ryba s pálivou zeleninou omáčkou a rýží se nazývá Theboudiyen a jehněčímu masu s rýžovou přílohou se říká Durr. Populární je i grilované kuřecí maso v kombinaci s cibulovou kaší.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce