Asie

Průvodce pro Srí Lanku

19°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Srí Lanka

Hodnocení průvodce: 9.1

Ostrovní stát Srí Lanka je synonymem pro dokonalý exotický ráj. Okouzlují příroda, nekonečné pláže, hned osm významných památek zapsaných do seznamu UNESCO a velice příznivé ceny pro turisty. To jsou hlavní lákadla ostrova, který se stává výzvou pro spoustu nadšených cestovatelů. Na Srí Lance je stále co objevovat. Kultura, gastronomie, příroda, každý si v tomto směru přijde na to své. Jed

Ostrovní stát Srí Lanka je synonymem pro dokonalý exotický ráj. Okouzlují příroda, nekonečné pláže, hned osm významných památek zapsaných do seznamu UNESCO a velice příznivé ceny pro turisty. To jsou hlavní lákadla ostrova, který se stává výzvou pro spoustu nadšených cestovatelů. Na Srí Lance je stále co objevovat. Kultura, gastronomie, příroda, každý si v tomto směru přijde na to své. Jednou můžete svůj čas trávit na proslulých plážích, jindy vyrazíte k deštným pralesům poznat vzácnou faunu a flóru tohoto překrásného místa. Jinak řečená Šrí Lanka, to je políbení tropického moře v kombinaci legendárními chrámy a tvory žijícími v národních parcích.

Ostrov Srí Lanka je specifickým klenotem svého druhu. Od pískem zaplavených pláží se můžete během krátkého okamžiku dostat do zelených nížin a k vrcholkům hor a plantáží. Ráno budete obdivovat nejstarší strom, odpoledne to budou stádo slonů a večer si užijete kouzlo hlavního města Kolombo. Velkolepost Srí Lanky je v tomto směru opravdu fascinující. Dovolená na Srí Lance je zárukou toho, že na relativně malé ploše můžete vidět bezpočet krás.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Kolombo
Úřední jazyk sinhálština a tamilština
Rozloha 65 610 km²
Oficiální měna srílanská rupie (LKR)
Hlavní náboženství budhismus, méně hinduismus, křesťanství a islám
Časové pásmo UTC+5:30
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Průvodce pro oblíbené destinace: Šrí Lanka

Co lze dělat na Srí Lance

Srí Lanka si vás podmaní přemírou nejrůznějších aktivit, jimž se můžete věnovat. Pokud jde o moře, jednoznačně vede surfing a potápění. Opomíjeno není ani na nezapomenutelné rybaření. V případě pohybových aktivit vede ještě kriket, cyklistika, jízda na koni či slézání skal. Nejvíce toho samozřejmě uvidíte tehdy, když vyrazíte do nitra Srí Lanky. Stačí se zahledět na mapu ostrova a hned budete vědět, že o zábavu máte postaráno.

Mezi vhodné rady na cestu při poznávání Srí Lanky patří určitě návštěva čajových plantáží a pověstné továrny na čaj Dambatenne. Vyhnout byste se neměli ani podívané na pobřeží Mirissy nebo Koggaly, kde uvidíte pověstné rybáře na kůlech. Velice oblíbené jsou také želví líhně. Při cestě na nejjižnější cíp Srí Lanky si nenechte ujít maják Dondra. Nezapomenutelným zážitkem bude nejvyšší sedící Buddha dosahující výšky padesáti metrů. Ať už se vrtnete kamkoliv, objevíte spoustu budhistických chrámů. Z přírodních úkazů jednoznačně vede skalní komín Ho-o-maniya. Pokud jde o významné památky ze seznamu UNESCO, je to například skladní chrám v Dambule, královský palác v Anuradhapuře, zlatý Chrám Buddhova zubu v Kandy a starodávná část města Galle.

Místní kuchyně

Při výběru pokrmu na Srí Lance se připravte na jediné. Základ místní gastronomie vychází z indické kuchyně, takže většina jídel je z větší míry pálivá. Tento fakt je třeba vnímat jako naprostý standard a pokud se chcete najíst bez pálení, musíte si o takové jídlo říci. Z ingrediencí nejčastěji narazíte na ryby, rýži, zeleninu, kari a další koření. Oblíbenou přísadou je například Pol Sambol, což je chili v kombinaci se strouhaným kokosem. Ochutnat byste určitě měli několik tamních pokrmů, které ke Srí Lance jednoznačně patří. Je to například hustá čočková polévka Parripa, strouhaný kokos s orestovanou zeleninou Mallung nebo placka plněná masem, vejcem, cibulí a slaninou Rotti. Milovníci masa, ryb a zeleniny nepohrnou ani kořeněnou variantou Kul. Ochutnejte i vynikající místní omeletu Hopper, jež může být nachystána v kombinaci s jogurtem a medem.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Šrí Lanka

 • od 21 516 Kč
  8,7Skvělé
  Pandanus Beach Resort & Spa
  Srí Lanka - Induruwa
 • od 21 900 Kč
  8,3Skvělé
  Tangerine Beach
  Srí Lanka - Kalutara
 • od 21 557 Kč
  8,8Skvělé
  Mermaid Hotel And Club
  Srí Lanka - Beruwela
 • od 24 480 Kč
  9,3Výjimečné
  Hikka Tranz By Cinnamon
  Srí Lanka - Hikkaduwa
 • od 22 300 Kč
  8,3Skvělé
  Club Palm Bay
  Srí Lanka - Marawila
 • od 22 900 Kč
  8,8Skvělé
  Eden Hotel & Spa
  Srí Lanka - Beruwela
 • od 22 200 Kč
  8,4Skvělé
  Hotel Royal Palms Beach
  Srí Lanka - Kalutara
 • od 20 421 Kč
  8,1Skvělé
  Hotel The Long Beach Resort
  Srí Lanka - Koggala
 • od 22 367 Kč
  9,3Výjimečné
  Heritance Ahungalla
  Srí Lanka
 • od 20 180 Kč
  7,8Dobré
  Induruwa Beach Hotel
  Srí Lanka - Induruwa
 • od 22 877 Kč
  8,8Skvělé
  Taprobana Wadduwa
  Srí Lanka - Waduwa
 • od 22 622 Kč
  9,2Výjimečné
  The Blue Water Hotel
  Srí Lanka - Waduwa

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Průvodce pro Spojené arabské emiráty
9.7Výjimečné
7.6Dobré
8.9Skvělé
9.5Výjimečné
9.2Výjimečné