Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

background

Etihad Airways

Vše co potřebuješ vědět o zavazadlech a službách na palubě.

Rozšířené vyhledávání

Letecká společnost Etihad Airways

Letecká společnost Etihad Airways patří mezi poměrně mladé aerolinky, protože vznikla v roce 2003. V následujících letech se stala druhým největším dopravcem Spojených arabských emirátů. Jejím sídlem je Mezinárodní letiště Abu Dhabi a nedaleko něho má své sídlo. Jde o čtvrť Khalifa City. Se založením letecké společnosti se pojí šejk Chalifa ibn Saíd an-Nahaján. Vzhledem k vysoké počáteční investici se aerolinky rozrostly raketovým tempem.

Druhá největší letecká společnost v SAE dokáže prostřednictvím své letadlové flotily čítající kolem sta letadel obhospodařit 120 destinací světa. Za týden je to kolem jednoho tisíce letů, kde převládá osobní doprava nad tou nákladní. Už v roce 2010 přepravila letecká společnost Etihad Airways více, jak 7,1 milionů pasažérů. Tato čísla postupem času rostla.

Etihad Airways přišla v průběhu mnohých let existence s několika dnes už nezapomenutelnými firemními slogany. Byly to slogany jako Z Abú Dhabí do světa nebo Svět je náš domov, ty jsi náš host. V roce 2015 změnily aerolinky slogan na Létání v novém pojetí a o tři roky později na Vyberte si dobře. Portfolio této společnosti je poměrně bohaté. Dokazují to i další odnože v podání Etihad Airways Cargo a Etihad Airways Partners. Do této aliance patří například Air Serbia, Alitalia, Air Seychelles a Virgin Australia.

Společnost Etihad Airways je známá také tím, že jako jedna z prvních uskutečnila komerčních let letadlem Boeing 787 Dreamliner s ekologickým palivem. Aerolinky v průběhu let získaly i mnohá ocenění, například World Travel Awards a společně s dalšími aerolinkami světa byly označeny jako pětihvězdičkové aerolinie.
 

Odbavení online
Zkratka aerolinky
EY
(IATA)
ETD
(ICAO)
Flotila
Airbus A320, Airbus A350,
Nejlevnější letenky online
Občerstvení v letadle
ANO k letence
Zavazadla
Příruční: ZDARMA 56x36x23 cm
Odbavené: ZDARMA 23 - 32 kg
Wiki Etihad Airways
Kód aerolinky EY (IATA), ETD (ICAO)
Web https://www.etihad.com/
Země původu Spojené arabské emiráty
Rok založení 2003
Odlety z ČR ne
Odbavení online ano
Věrnostní program ano
Průměrné ceny letenek Vyšší cenové náklady
Platba v letadle Euro

Zavazadla

 • Přeprava zvířat: Ano
 • Přeprava nadměrných zavazadel: Ano

Příruční zavazadla

 • Na všech letech společnosti Etihad Airways můžete mít jedno příruční zavazadlo zcela zdarma.
 • Velikost příručního zavazadla je spojena s velikostním limitem 56 x 36 x 23 cm, včetně hmotnostního limitu 7 kg.
 • Kromě příručního zavazadla můžete mít ještě další doplňkové zavazadlo typu notebook, kabelka apod.
 • U kojenců je povolený kočárek nebo jedna korbička.

Zavazadla do podpalubí

 • Velikost a počet odbavovaných zavazadel se řídí zvolenou cestovní třídou.
 • V rámci ekonomické třídy je zdarma jedno odbavované zavazadlo. V případě Economy Space, Business Class a First Class to jsou dvě zavazadla.
 • Hmotnostní limit se u ekonomické třídy pohybuje do 23 kg, v případě vyšších tříd je to do 32 kg.

Etihad Airways: odbavení

Při využívání služeb aerolinek Etihad Airways máte možnost dvojího způsobu odbavení. Můžete to nechat až na letiště, kde se odbavovací přepážky obvykle otevírají čtyři hodiny před odletem. Uzavírány jsou naopak šedesát minut před odletem. V případě Business Class je tato doba prodloužena na čtyřicet pět minut před odletem. Rychlejší a mnohdy pohodlnější alternativou se vám stane odbavení online. To můžete provést na internetovém portálu https://www.etihad.com/en/manage/check-in. Online check-in se otevírá třicet hodin před plánovaným letem.

Služby během letu

Palubní služby letecké společnosti Etihad Airways se liší podle toho, jakým letadlem poletíte a jakou zvolíte cestovní třídu. Na palubě letadla můžete využívat například připojení k internetu. Pro ekonomickou třídu jsou k dispozici Wi-Fi balíčky. K mání je také volání, dětské filmy a hry, možnost stažení elektronických časopisů a streamování multimediálního obsahu do vlastního zařízení. Nechybí ani stravování během letu, opět podle cestovní třídy. K dostání jsou také dětská jídla. Létání s dětmi je podpořeno bezplatnými balíčky aktivit pro děti a rodinnými programy. Při splnění určitých podmínek nejsou výjimkou ani domácí mazlíčci na palubě.

Cestovní třídy

Letecká společnost Etihad Airways svým klientům nabízí tři hlavní cestovní třídy. Ty se liší svým standardem a doplňkovými službami. Už samotná Economy Class je však u této aerolinky na vysoké úrovni.

Economy Class

 • Pohodlná sedadla
 • Dostatek prostoru
 • Přidružené palubní služby

Business Class

 • Soukromá kóje
 • Multimediální zážitek
 • Spousta místa navíc

First Class

 • VIP místnost
 • Možnost spánku
 • Nadstandardní stravování

Věrnostní program

Letecká společnost Etihad Airways přináší svým zákazníkům věrnostní program Etihad Quest. Když se stanete jeho součástí, můžete sbírat letecké míle, které následně proměníte za odměny. Cestovních odměn je více než dost. Užívat si můžete například vyhrazené kontaktní centrum, garantovaná sedadla, přednostní nástup, rychlejší odbavení, slevu na palubní Wi-Fi, přístup do vybraných mezinárodních salonků, nadlimitní zavazadla, včetně slev, nadnárodní pojištění a vyhrazené parkování na letišti. Tohle všechno je Etihad Quest v celé své kráse. Pokud chcete získat letecké míle, je tu ještě služba BuyMiles a MilesBooster. Konkrétní odměny se liší v závislosti na tom, jaké úrovně věrnostního programu jste dosáhli.

 • Etihad Quest Bronze
 • Etihad Quest Silver
 • Etihad Quest Gold
 • Etihad Quest Platinum

Další aerolinky v zemi Spojené arabské emiráty

9.1Výjimečné
Emirates
7.5Dobré
Air Arabia