Ryanair - často kladené otázky | cKlub.cz

Ryanair - často kladené otázky

Vše co potřebuješ vědět o zavazadlech a službách na palubě.

Často kladené otázky

Z jakých měst společnost létá v rámci ČR?
Letecká společnost Ryanair létá v rámci České republiky ze čtyř měst. Kromě Letiště Václava Havla v Praze je to ještě Brno, Ostrava a Pardubice.
Z jakých nejbližších zahraničních letišť lze se společností letět?
Vzhledem k tomu, že letecká společnost Ryanair je poměrně rozšířenou, můžete jejích služeb využít v podstatě u všech států sousedících s Českou republikou. To znamená, že nejbližší letiště jsou v Polsku, Německu, Rakousku a na Slovensku.
Jaký je cenový charakter společnosti?
Leteckou společnost Ryanair lze označit za pomyslného zakladatele nízkonákladového létání. Řadí se tedy primárně k nízkonákladovým společnostem. To dokazuje například fakt, že využívá pouze jeden typ letadla, vyžaduje minimální poplatky po letištích a zakládá si na nejnižších cenách letenek.
Na které kontinenty společnost létá?
Společnost Ryanair své profesionální letecké služby nabízí na evropském a africkém kontinentu. Operuje na 84 letištích. Jedno z míst se nachází na Středním východě.
Poskytuje společnost možnost věrnostního programu?
Ano, letecká společnost Ryanair vám umožní sbírat Letový kredit, který následně můžete zužitkovat v rámci služeb od Ryanair. Aktuální novinkou je program Ryanair Choice.
Jaká je letadlová flotila společnosti?
Dominantou letadlové flotily společnosti Ryanair je Boeing 737-800, kterých vlastní asi 531 kusů. Dále má jeden letoun Boeing 737-700. Aktuálně by měla mít letecká společnost Ryanair objednáno 135 kusů nových letadel značky Boeing 737 MAX 200.