Amsterdam Airport Schiphol - často kladené otázky | cKlub.cz

Amsterdam Airport Schiphol - často kladené otázky

Průvodce letištěm Amsterdam Schipol. Jak se dostat na letiště? Jaký si objednat transfer z letiště?

Často kladené otázky

Jsou v daném městě ještě další letiště?
Amsterdam Schiphol je jediným letištěm nacházejícím se v Amsterdamu.
Jsou v dané zemi ještě další letiště?
V Nizozemku se kromě letiště Amsterdam Schiphol nachází ještě několik dalších letišť. Je to letiště Eindhover (EIN), letiště Groningen (GRQ), letiště Maastricht (MST), letiště Rotterdam (RTM) a letiště Twenthe (ENS).
Jak daleko je letiště vzdálené od centra města?
Letiště Amsterdam Schiphol se od Amsterdamu nachází přibližně 17,5 kilometru.
Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště?
Do hlavního města Nizozemska se můžete dopravit vlakem, který zastavuje na amsterdamském hlavním nádraží. Doba jízdy je asi 15 minut. Další možností je autobusová přeprava v kombinaci s přestupem na tramvaj. Popřípadě můžete dát přednost expresním autobusovým linkám, které jsou asi nejdražší.
Jaké jsou možnosti salonků na letišti?
Na letišti Amsterdam Schiphol můžete využít salonky KLM Crown Lounges. Bez ohledu na vámi zvolenou leteckou společnost máte k dispozici salonky Aspire Lounges. Poslední možnou variantou je ještě British Airways lounge.
Lze si půjčit auto přímo na letišti?
Na letišti Amsterdam Schiphol si lze pronajmout automobil hned po příletu. A to u některé z velkých světových autopůjčoven, jakými jsou Europcar, AVIS, Hertz a další. Pronájem vozu si můžete rezervovat online ještě před příletem.
Jaké jsou možnosti občerstvení na letišti?
K dispozici je velká spousta stravovacích zařízení. Na letišti Amsterdam Schiphol naleznete podniky, jakými jsou Bread!, Bubbles Seafood & Wine Bar, Burger King, Café Chocolat, Café Cocó, Crossroads, Dutch Kitchen, Bar & Cocktails, Frames, HEMA Food, Happy Seafood, Harvest Market, Heineken Bar, Juicy Details, Kebaya, Kiosk B29, LEON, La Place, McDonald´s, Murphy´s Irish Pub, Pizza Per Tutti!, Starbucks, Street Food Market, Sushi & Noodles, The Upper Floor Bar, Toko to go, Two Tigers, Urban Beans, VIT a další.
Jaké jsou zde k dispozici bankomaty?
Na letišti Amsterdam Schiphol můžete využívat několik bankomatů, které se nachází nejenom ve všech třech odletových halách, ale také ve vybraných saloncích. K dispozici vám mimo jiné budou bankovní služby ABN AMRO Bank.
Lze na letišti směnit peníze?
Letiště Amsterdam Schiphol nabízí cestujícím možnost směnit peníze prostřednictvím směnáren GWK Travelex.
Je možné přímo na letišti koupit lokální SIM kartu?
Ano, na letišti Amsterdam Schiphol můžete využít obchodu Airport Telecom Shop, kde lze zakoupit SIM kartu místního operátora. Tento obchod je otevřený od 7 do 22 hodin.