Chicago O'Hare International Airport - často kladené otázky

Průvodce letištěm Chicago O'Hare International Airport. Jak se dostat na letiště? Jaký si objednat transfer z letiště?

Často kladené otázky

Jsou v daném městě ještě další letiště?
Město Chicago má na svém území hned tři letiště. Kromě Chicago O'Hare International Airport je to ještě letiště Chicago Midway označované zkratkou MDW a letiště Chicago Rockford se zkratkou RFD.
Jsou v dané zemi ještě další letiště?
Ve státě Illinois se nachází několik velkých a významných letišť. Kromě Chicago O'Hare International Airport mezi ně patří Chicago Midway International Airport, MidAmerica St. Louis Airport / Scott Air Force Base, Central Illinois Regional Airport at Bloomington-Normal, University of Illinois - Willard Airport, Williamson County Regional Airport, Quad City International Airport, General Wayne A. Downing Peoria International Airport, Quincy Regional Airport, Chicago Rockford International Airport a Abraham Lincoln Capital Airport. Mimo to jsou zde desítky menších regionálních letišť jako St. Louis Downtown Airport, Southern Illinois Airport, DeKalb Taylor Municipal Airport, Galesburg Municipal Airport, Macomb Municipal Airport, Crawford County Airport a mnohé další.
Jak daleko je letiště vzdálené od centra města?
Letiště Chicago O'Hare International Airport je od centra Chicaga vzdáleno asi 27 kilometrů severozápadním směrem.
Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště?
V případě letiště Chicago O'Hare International Airport je vhodné využít jeden z nejrychlejších, nejlevnějších a ve výsledku asi nejlepších způsobů přepravy z letiště do centra. A to je doprava prostřednictvím tamního metra.
Jaké jsou možnosti salonků na letišti?
Letištní salonky na letišti Chicago O'Hare International Airport lze rozdělit na ty domácí a mezinárodní. Mezi domácí se řadí United Club, United Polaris Lounge, American/JAL/Iberia (Admiral's Club), American Flagship Lounge a Delta (Sky Club). K těm mezinárodním patří AirFrance/KLM, British Airways First Lounge, British Airways Terraces Lounge SAS Lounge, Swiss International / Austrian Lounge a Swissport Lounge.
Lze si půjčit auto přímo na letišti?
Pokud si chcete na letišti Chicago O'Hare International Airport půjčit automobil, využijte nepřetržitou kyvadlovou dopravu a přesuňte se směrem k parkovišti F dle cedulí s názvem Rental Car. Právě tam si budete moci vybírat z mnohých autopůjčoven typu Alamo, Avis, Budget a jiných.
Jaké jsou možnosti občerstvení na letišti?
Pokud zatoužíte po něčem dobrém k snědku, využijte bohatých služeb tohoto letiště. V jeho prostorách se nachází přemíra podniků zaměřená na občerstvení. Jsou to například America´s Dog, Argo Tea, Auntie Anne´s, Berghoff Cage, Big Bowl, Brioche Doree, Burger Federation, Burrito Beach, Cafe Zoot!, Chicago Style Hot Dogs, Chili´s Too, Ciao Gourmet Market, Dunkin´ Donuts, Facades Bar, Farmer´s Fridge, Farmets Market, Garrett Popcorn Shops, Gold Coast Dogs, Great American Bagel Company, Green Market, Jamba Juice, La Tapenade Mediterranean Cafe, Manchu Wok, McDonald´s, Nuts on Clark, Prairie Tap, Publican Tavern, Reggio´s Chicago Style Pizzeria, Rocky Mountain Chocolate Factory, Salad Works, Skyscrapers Bar, Starbucks Coffee, Tortas Frontera by Rick Bayless, Tuscany Cafe, Uno´s Pizza Express, Urban Olive, Wolfgang Express, Wow Bao a další.
Jaké jsou zde k dispozici bankomaty?
Ve všech terminálech letiště Chicago O'Hare International Airport jsou k dispozici bankomaty. Využívat dokonce můžete kompletní bankovní služby společnosti Seaway Bank, která se nachází v hlavním terminálu 2 a na dolní úrovni terminálu 5.
Lze na letišti směnit peníze?
Právě bankovní společnost Seaway Bank provozuje na letišti Chicago O'Hare International Airport několik směnáren, kde si můžete vyměnit peníze. Je to na terminálu 1, terminálu 2, teminálu 3 a na terminálu 5.
Je možné přímo na letišti koupit lokální SIM kartu?
Žádné specializované obchody s tímto sortimentem na letišti Chicago O'Hare International Airport nejsou. Využít však můžete třeba recepci hotelu O´Hare Hilton, kde se nachází prodejní automat řetězce Best Buy zaměřený na mobilní telefony. Zkuste to tam.