Dubai International Airport - často kladené otázky

Průvodce letištěm Dubai International Airport. Jak se dostat na letiště? Jaký si objednat transfer z letiště?

Často kladené otázky

Jsou v daném městě ještě další letiště?
Kromě letiště Dubai International Airport se poblíž Dubaje nachází ještě jedno letiště Al-Maktúnovo mezinárodní letiště. Od Dubaje je vzdáleno asi 40 kilometrů.
Jsou v dané zemi ještě další letiště?
Ve Spojených arabských emirátech se nachází velká letiště v těchto městech. Je to Dubaj, Šardžá, Abu Dhabi, Rás al-Chajma, Fudžajra a v Al Ajn.
Jak daleko je letiště vzdálené od centra města?
Letiště Dubai International Airport se situováno asi tři kilometry od centra Dubaje.
Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště?
Při cestě z letiště Dubai International Airport do centra stejnojmenného města můžete využít hned několika dopravních prostředků. Jsou to nejenom taxi služby, ale také autobusy nebo dokonce metro, které zajíždí až k terminálům 1 a 3.
Jaké jsou možnosti salonků na letišti?
Letiště Dubai International Airport skrývá ve svých útrobách hned několik letištních salonků. Patří mezi ně Al Majlis Lounge, Dubai International Business Class, Dubai International First Class, Marhaba Lounge, Ahlan Lounge, Emirates First Class Lounge, Emirates Business Lounge, British Airways Lounge, Lufthansa Lounge, Sky Team Lounge, Gulf Air Lounge, First Class Lounge a Business Class Lounge.
Lze si půjčit auto přímo na letišti?
Ano, na letišti můžete využít pronájem automobilů od několika významných a světových autopůjčoven. Pronájem si dokonce můžete vyřídit online a nechat si přistavit vůz na místo určení. Své služby zde poskytuje společnost Europcar, Dollar, Hertz a další.
Jaké jsou možnosti občerstvení na letišti?
Na letišti Dubai International Airport můžete využít mnoha podniků, kde si dáte dobrou kávu, jídlo či nápoj. Patří mezi ně Baskin Robbins, Burger King, Camden Food Co., Cho Gao, Costa Coffee, Delizie, Giraffe, Giraffe Stop, Jack’s Bar & Grill, Jones the Grocer, KFC, Krispy Kreme, Le Pain Quotidien, McDonald's, Paul Bakery, Pret a Manger, Rossovivo, Shake Shack, Starbucks, Subway, Taste of India, The Daily DXB, Yo! Sushi a The Rupee Room Express.
Jaké jsou zde k dispozici bankomaty?
Po celém letišti je rozmístěno velké množství bankomatů nejrůznějších bank. Kromě toho můžete využít i některých poboček bankovních institucí. Na terminálu 1 je to Emirates NBD Branch, která má pobočku i na terminálu 3. Tam se mimo jiné nachází Noor Islamic Bank.
Lze na letišti směnit peníze?
Na letišti Dubai International Airport je několik směnáren různých společností. Je to například Al Ansari Exchange, Sharaf Exchange, Travelex, UAE Exchange, ENBD Money Exchange a Dubai Express Exchange.
Je možné přímo na letišti koupit lokální SIM kartu?
Letiště Dubai International Airport nabízí hned několik obchodů s tiskovinami nebo mobilními službami, které můžete využít k nákupu SIM karty místních operátorů.