Charles de Gaulle International Airport - často kladené otázky | cKlub.cz

Charles de Gaulle International Airport - často kladené otázky

Průvodce letištěm Charles de Gaulle. Jak se dostat na letiště? Jaký si objednat transfer z letiště?

Často kladené otázky

Jsou v daném městě ještě další letiště?
Ano, v Paříži a v jeho těsné blízkosti se kromě letiště Charles de Gaulle International Airport nachází ještě další tři letiště. Je to letiště Orly (ORY), Beauvais (BVA) a Chalons-Vatry (XCR)
Jsou v dané zemi ještě další letiště?
Ve Francii se nachází hned několik letišť. Kromě Letiště Charles de Gaulle International Airport je to ještě Letiště Nice, Letiště Toulouse, Letiště Marseille, Letiště Bordeaux, Letiště Ajaccio, Letiště Biarritz, Letiště Lille, Letiště Rennes, Letiště Toulon, Letiště Štrasburk, Letiště Pau, Letiště Clermont-Ferrand, Letiště Montpellier, Letiště Nantes, Letiště La Rochelle, Letiště Bastia, Letiště Dinard, Letiště Lorient, Letiště Ludry, Letiště Calvi, Letiště Brest, Letiště Figari Sud Corse, Letiště Perpignan, Letiště Mulhouse, Letiště Caen, Letiště Quimper, Letiště Limoges, Letiště Metz / Nancy Lorraine, Letiště Bergerac, Letiště Castres Mazamet, Letiště Brive Vallée de la Dordogne, Letiště Poitiers, Letiště Rouen, Letiště Agen, Letiště Aurillac Tronquiere, Letiště Chambery, Letiště Grenoble, Letiště Carcassonne, Letiště Beziers, Letiště Aix en Provence, Letiště Nimes, Letiště Rodez, Letiště Tours, Letiště Dole Tavaux, Letiště Deauville St. Gatien, Letiště Avignon, Letiště Châlons-en-Champagne, Letiště Chateauroux, Letiště Le Puy Loudes, Letiště Perigueux, Letiště Reims, Letiště Le Mans Arnage, Letiště Angers, Letiště Epinal Mirecourt, Letiště St Etienne, Letiště Mende, Letiště Le Touquet Paris Plag a Letiště St. Naraire Montoir.
Jak daleko je letiště vzdálené od centra města?
Letiště Charles de Gaulle International Airport je od Paříže vzdálenost asi 25 kilometrů. Nachází se severovýchodně od města.
Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště?
Při cestě z letiště Charles de Gaulle International Airport do centra Paříže budete moci volit mezi dvěma druhy dopravy. Tím nejrychlejším je bezpochyby příměstská železnice RER. Levnou alternativou jsou pak městské autobusové linky, popřípadě speciální autobusové linky RoissyBus a Le Bus Direct.
Jaké jsou možnosti salonků na letišti?
Na letišti Charles de Gaulle International Airport se nachází několik typů salonků. Je to například Premium iCare Lounge, Salon Paris, Sheltair Lounge, Salon Air Canada, Salon American Airlines Admirals Club, Salon Cathay Pacific, Salon El Al King David, Salon Emirates, Salon Etihad, Salon Lufthansa, Salon Qatar Airways, Salon Sas a Salon Star Alliance. Kapitolou samou o sobě jsou pak salonky letecké společnosti Air France. Je to Salon Air France Terminal 1, Salon Arrivée, Salon La Premiére, Salon Terminal 2E Hall K, Salon Terminal 2E Hall L, Salon Terminal 2E Hall M, Slaon Terminal 2F Portes F21-F36, Salon Terminal 2F Portess F41-F56 a Salon Terminal 2G.
Lze si půjčit auto přímo na letišti?
Letiště Charles de Gaulle International Airport je základnou hned několika velkých autopůjčoven. Pro příklad jsou to společnosti jako Alamo, Avis, Hertz a mnohé další.
Jaké jsou možnosti občerstvení na letišti?
Na všech terminálech letiště Charles de Gaulle International Airport můžete využít některého z místních občerstvovacích zařízení a podniků. Jsou to Brioche Dorée, McDonald´s, Paul, Starbucks Coffee, Teppan by Thierry Marx, Café Eiffel, Naked, Caffé Ritazza, Frenchy´s, Cariar House & Prunier Seafood Bar, Exki, Fauchon, Frenchy´s, Bert´s, Marks & Spencer Food, Yo! Sushi, I Love Paris by Guy Martin, Illy Café, Costa Coffee, Laduree, Brasserie Flo, Maison Pradier, Bellotaa-Bellota, Petrossian a další.
Jaké jsou zde k dispozici bankomaty?
Ano, na letišti Charles de Gaulle International Airport naleznete dostupné bankomaty na všech terminálech. Kromě toho můžete využít i služeb banky HSBC CDG Airport u terminálu 2 naproti hotelu Sheraton Hotel.
Lze na letišti směnit peníze?
Na letišti Charles de Gaulle International Airport můžete využít směnáren na všech terminálech. Na terminálu 1 je to příletová i odletová hala, na terminálu 2A exit 5, na terminálu 2C exit 12, na terminálu 2D exit 6, na terminálu 2E exit 3-4 a na terminálu 2F exit 11-12.
Je možné přímo na letišti koupit lokální SIM kartu?
SIM kartu místního operátora můžete zakoupit v některé z místních trafik a ve stáncích s novinami. Typickým příkladem je obchod Relay.