London Heathrow Airport - často kladené otázky | cKlub.cz

London Heathrow Airport - často kladené otázky

Průvodce letištěm Londýn Heathrow. Jak se dostat na letiště? Jaký si objednat transfer z letiště?

Často kladené otázky

Jsou v daném městě ještě další letiště?
Ano, v Londýně se kromě velkého letiště London Heathrow Airport nachází ještě další tři. Je to letiště London Gatwick Airport, London Standted Airport a letiště London Lutin Airport.
Jsou v dané zemi ještě další letiště?
Ano, ve Velké Británii se nachází více letišť. Kromě Londýna je to také v Jižní Anglii (Bournemouth International, Southampton, Guernsey, Jersey), Jihozápadní Anglie (Bristol, Exeter International, Newquay Cornwall International, Plymouth City), Wales (Cardiff International), Midlands (Birmingham International, Nottingham East Midlands), Východní Anglie (Norwich International), Severovýchodní Anglie (Newcastle International, Durham Tees Valley), Yorkshire (Humberside, Leeds/Bradford International, Doncaster/Sheffield), Severozápadní Anglie (Blackpool International, Liverpool, Manchester, Isle of Man), Skotsko (Aberdeen, Edinburgh, Glasgow International), Severní Irsko (Belfast International, Belfast, Derry).
Jak daleko je letiště vzdálené od centra města?
Z letiště London Heathrow Airport se do centra města dostanete zhruba za 20 až 70 minut jízdy podle toho, jaký zvolíte dopravní prostředek.
Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště?
Nejrychlejší způsob přepravy z letiště London Heathrow Airport do centra města zajišťuje vlakové spojení. S pomocí vlaků Heathrow Express a Heathrow Connect se v centru octnete asi za 15 minut jízdy. Pokud chcete volit tu nejekonomičtější variantu, vsaďte na metro, se kterým dojedete do centra Londýna asi na 60 minut. Vybrat byste si měli trasu zvanou Piccadilly Line.
Jaké jsou možnosti salonků na letišti?
Na letišti London Heathrow Airport máte možnost využít hned několika letištních salonků, mezi které se řadí Plaza Premium Lounges na terminálu 2, 3, 4 a 5, Club Aspire Lounge na terminálu 3, No1 Lounges – Bedrooms na terminálu 3, No1 Lounges – Lounge and Travel Spa na terminálu 3, Rest and Relaxation Room na terminálu 3, StyTeam Louge na terminálu 4 a Aspire – the Lounge and Spa na terminálu 5.
Lze si půjčit auto přímo na letišti?
Ano, poblíž jednotlivých terminálů se nachází hned několik autopůjčoven. Patří mezi ně především společnosti Hertz, Alamo, Budget, Europcar, AVIS, Enterprise Rent-a-Car, National a Sixt rent a car.
Jaké jsou možnosti občerstvení na letišti?
Na letišti London Heathrow Airport máte možnost využít spousty stravovacích zařízení, včetně kaváren a podobných podniků. Jmenovat lze například Costa, Giraffe Shop, La Salle, Pilots Bar & Kitchen, Starbucks, The Market Gardener, YO!, Wondertree, EAT, Pret a Manager a další.
Jaké jsou zde k dispozici bankomaty?
Bankomaty mají na letišti London Heathrow Airport poměrně velké zastoupení. Na každému terminálu jich najdete hned několik. Od terminálu 2 až po terminál 5. Celkem se na letišti nachází asi 80 bankomatů.
Lze na letišti směnit peníze?
Na letišti London Heathrow Airport můžete ke směně peněz využít některou z tamních směnáren. Patří mezi ně kupříkladu ICE – International Currency Exchange a Travelex UK Ltd.
Je možné přímo na letišti koupit lokální SIM kartu?
K nákupu SIM karet tamních operátorů využijte prodejce SIM LOCAL, jehož pobočky se nachází na terminálu 2, terminálu 3 a terminálu 5.