Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

background

Václav Havel Airport Prague - často kladené otázky

Průvodce letištěm Václava Havla. Jak se dostat na letiště? Jaký si objednat transfer z letiště?

Často kladené otázky

Jsou v daném městě ještě další letiště?
Ano, v Praze se kromě letiště Václava Havla nachází ještě další tři letiště. Je to Letiště Kbely, Letiště Letňany a Letiště Točná.
Jsou v dané zemi ještě další letiště?
Ano, Česká republika má hned několik letišť mezinárodního typu. Tato letiště se nachází v Brně, Karlových Varech, Ostravě a v Pardubicích.
Jak daleko je letiště vzdálené od centra města?
Letiště Václava Havla je vzdáleno zhruba 30 – 40 minut jízdy prostředky hromadné dopravy. Například Václavské náměstí je od letiště vzdáleno asi 19 kilometrů.
Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště?
Nejrychlejší způsob přepravy z letiště je autobusovou dopravou. Konkrétně jde o linky s číslem 100 a 119. Využít můžete i taxi služeb.
Jaké jsou možnosti salonků na letišti?
Využít lze tyto letištní salonky – VIP Service Club Continental, Private Check-in Service, Erste Premier Lounge, MasterCard Lounge, Raiffeisenbank Lounge, VIP Service Club CONTINENTAL a Rest & Fun Center.
Lze si půjčit auto přímo na letišti?
Přímo na letišti můžete využít hned několik autopůjčoven. Například autopůjčovna Europcar Praha nabízí vůz Škoda Fabia Style od 2 467 Kč za den. Autpůjčovna Sixt nabízí vůz Volkswagen Golf od 1 770 Kč za den.
Jaké jsou možnosti občerstvení na letišti?
Na letišti Václava Havla se lze stravovat nejenom v restauracích, ale také v podnicích rychlého občerstvení. Jsou to například KFC, Costa Coffee, Fresherie, Paul, Subway, Pilnes Urquell, Avion, Porto Café Restaurant a Rancheros.
Jaké jsou zde k dispozici bankomaty?
V prostorách letiště Václava Havla můžete využít bankomaty několika českých bank. Je to Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, UniCredit Bank a Citibank.
Lze na letišti směnit peníze?
Ano. K dispozici jsou například směnárny CASH POINT, které se nachází ve veřejné části Terminálu č. 1. Dále je to směnárna Interchange, jak v příletové hale, veřejné části, tak v tranzitním prostoru a odletové hale.
Je možné přímo na letišti koupit lokální SIM kartu?
Ano, na Terminálu č. 2 se nachází pobočka mobilního operátora Vodafone. SIM karty nabízí i trafika Relay na Terminálu č.1.