Lisbon Portela Airport - často kladené otázky | cKlub.cz

Lisbon Portela Airport - často kladené otázky

Průvodce letištěm Lisbon Portela Airport. Jak se dostat na letiště? Jaký si objednat transfer z letiště?

Často kladené otázky

Jsou v daném městě ještě další letiště?
Hlavní město Portugalska má pouze jedno letiště, kterým je Lisabon Portela. Mnohdy je označováno jako Mezinárodní letiště Lisabonu neboli Aeroporto da Portela de Sacavém či Aeroporto Internacional de Lisboa.
Jsou v dané zemi ještě další letiště?
Ano, v Portugalsku se nachází ještě řada dalších významných letišť civilního charakteru. Patří mezi ně například Letiště Beja, Letiště Braga, Letiště Bragança, Letiště Tires, Letiště Chaves, Letiště Coimbra, Letiště Espinho, Letiště Évora, Letiště Faro, Letiště Maia, Letiště Mirandela, Letiště Monfortinho, Letiště Morargil, Letiště Portimão, Letiště Francisca Sá Carneira, Letiště Praia Verde, Letiště Santa Cruz, Letiště Santarém, Letiště Vila Real a Letiště Viseu. Na Azorech jsou to Letiště Corvo, Letiště Horta, Letiště Flores. Letiště Graciosa, Letiště Pico, Letiště Santa María, Letiště São Jorge, Letiště Jana Pavla II. Na Madeiře jsou to dvě letiště - Letiště Madeira a Letiště Porto Santo.
Jak daleko je letiště vzdálené od centra města?
Letiště Lisabon Porto se nachází asi sedm kilometrů od centra hlavní metropole Portugalska. Ve městě Lisabon je situováno konkrétně do městské části Portela.
Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště?
Nejrychlejší způsob přepravy z letiště Lisabon Portela zajišťuje metro, konkrétně využití červené a následně zelené linky. S pomocí tamního metra se do centra dopravíte během 25 až 30 minut. Náklady na takovou cestu se pohybují kolem 1,5 EUR.
Jaké jsou možnosti salonků na letišti?
Středobodem letiště Lisabon Portela je ANA Lounge se svou plochou asi 900 metrů čtverečních a řadou nadstandardních služeb. Na letišti můžete využít také salonků TAP Premium Lounge, Blue Lounge nebo Airport Business Center.
Lze si půjčit auto přímo na letišti?
V prostorách letiště Lisabon Portela si lze sjednat pronájem automobilu u několika významných autopůjčoven. Své služby zde poskytuje například AVIS, Goldcar, Europcar a další. Jejich provoz je obvykle od 6 hodin do 1 hodiny ranní.
Jaké jsou možnosti občerstvení na letišti?
Hlad a žízeň můžete na letišti Lisabon Portela zahnat v některé z tamních restaurací a stravovacích podnicích. Jsou to například Burger King, Cockpit, Confeitaria Nacional, Delte – Mundo do Café, Delta Café Central, Dots Bakery, First Café, Gelati di chef, Go natural, Go to Coffee, Grab it, Hediard, Heineken Grand Café, KFC, La Pausa Restaurante, McDonald´s, MY Bistro, Natural Break, Nespresso, O Mercado, Olá, Padaria Lisboa, Pastelaria Versailles, Paul, Pizza Hut, Servejaria, SoHo, Specially, Starbucks a Tasty 2 Go.
Jaké jsou zde k dispozici bankomaty?
Ano, bankomaty naleznete především v příletových a odletových halách terminálů.
Lze na letišti směnit peníze?
Na letišti Lisabon Portela máte možnost vyměnit své peníze v některé z tamních směnáren. Své služby tam poskytují společnosti jako Unicambio a Nova Cambios.
Je možné přímo na letišti koupit lokální SIM kartu?
K nákupu SIM karet místních operátorů vám poslouží trafiky na letišti. K té nejznámější patří třeba Relay.