Madeira Airport - často kladené otázky | cKlub.cz

Madeira Airport - často kladené otázky

Průvodce letištěm Madeira Airport. Jak se dostat na letiště? Jaký si objednat transfer z letiště?

Často kladené otázky

Jsou v daném městě ještě další letiště?
Přímo na ostrově Madeira se nachází pouze jediné letiště Madeira Airport, mnohdy nazývané jako Funchal Airport nebo Mezinárodní letiště Cristiano Ronaldo.
Jsou v dané zemi ještě další letiště?
Pokud jde o souostroví Madeira, k dispozici je ještě Letiště Porto Santo. V rámci celého Portugalska, pod které Madeira spadá, lze pochopitelně využívat i ostatních velkých letiště, jakými jsou Letiště Beja, Letiště Braga, Letiště Bragança, Letiště Tires, Letiště Chaves, Letiště Coimbra, Letiště Espinho, Letiště Évora, Letiště Faro, Letiště Maia, Letiště Mirandela, Letiště Monfortinho, Letiště Morargil, Letiště Portimão, Letiště Francisca Sá Carneira, Letiště Praia Verde, Letiště Santa Cruz, Letiště Santarém, Letiště Vila Real a Letiště Viseu. Na Azorech jsou to Letiště Corvo, Letiště Horta, Letiště Flores. Letiště Graciosa, Letiště Pico, Letiště Santa María, Letiště São Jorge a Letiště Jana Pavla II.
Jak daleko je letiště vzdálené od centra města?
Letiště Madeira Airport leží asi 23 kilometrů od hlavního města ostrova, kterým je Funchal.
Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště?
Za nejrychlejší způsob přepravy z letiště Madeira Airport do hlavního města Funchal lze považovat autobusovou linku označovanou Aerobus. Celková doba jízdy je v řádu 40 minut a náklady se vyšplhají k ceně 5 EUR.
Jaké jsou možnosti salonků na letišti?
Na letišti Madeira Airport máte možnost využít prémiových služeb v podobě salonku TAP Lounge s asistencí Groundforce, který je příslibem soukromí, dostatečného prostoru a pestré občerstvení. Dále je to v rámci CIP Lounge například Europe Lounge a Atlantico Lounge.
Lze si půjčit auto přímo na letišti?
Ano, přímo na letišti si lze pronajmout automobil a získat flexibilní služby hned po přistání. Mezi známé autopůjčovny se v prostorách letiště Madeira Airport řadí Goldcar, Europcar, Hertz a další.
Jaké jsou možnosti občerstvení na letišti?
V prostorách letiště Madeira Airport se nachází omezenější množství občerstvovacích zařízení. Patří mezi ně Quiosque Buondi, Clocks, Cockpit, Gelati di chef, Go to Coffee, Pizza Hunt, Saudade Madeira Café, Specially a Starbucks.
Jaké jsou zde k dispozici bankomaty?
Bankomaty naleznete před bezpečnostními zónami přímo v terminálu. Provozuje je společnost Santander Totta Bank.
Lze na letišti směnit peníze?
Když si budete chtít vyměnit peníze na letišti Madeira Airport, bude vám k dispozici směnárna Unicambio.
Je možné přímo na letišti koupit lokální SIM kartu?
K nákupu SIM karet místních operátorů využijte trafik, mezi které se řadí i pobočka Relay.