Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

background

Shanghai Pudong International Airport - často kladené otázky

Průvodce letištěm Shanghai Pudong International Airport. Jak se dostat na letiště? Jaký si objednat transfer z letiště?

Často kladené otázky

Jsou v daném městě ještě další letiště?
V Šanghaji se kromě letiště Shanghai Pudong International Airport nachází ještě jedno, kterým je letiště Shanghai Hongqiao International Airport se zkratkou SHA.
Jsou v dané zemi ještě další letiště?
Čínská lidová republika má na svém území desítky komerčních a dalších letišť. Zde je výčet hlavních oblastí, kde jsou situována mnohá letiště. Jsou to lokality Ahnui, Beijing, Chongqing, Fujian, Gansu, Guangdong, Guangxi, Guizhou, Hainan, Hebei, Heilongjaing, Henan, Hong Kong, Hubei, Hunan, Inner Mongolia, Jiangsu, Jiangxi, Jilin, Liaoning, Macau, Ningxia, Qinghai, Shaanxi, Shandong, Shanghai, Shanxi, Sichuan, Tianjin, Tibet, Xinjiang, Yunnan a Zhejiang.
Jak daleko je letiště vzdálené od centra města?
Z letiště Shanghai Pudong International Airport to budete mít do středu Šanghaje asi 30 kilometrů. Město se od letiště nachází východním směrem.
Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště?
Ze způsobu dopravy budete na letišti Shanghai Pudong International Airport rozhodně nadšeni. Nabízí se vám totiž několik variant, jak se dostat do centra Šanghaje, popřípadě zpět na letiště. Tou nejrychlejší volbou je bezpochyby speciální magnetická železnice. Na letiště mimo běžných autobusových linek jezdí také metro. Ve městě se tak můžete octnout za 10 minut.
Jaké jsou možnosti salonků na letišti?
Na letišti Shanghai Pudong International Airport lze využít různých druhů letištních salonků. Jsou to VIP Lounge, Golden Century VIP Lounge, China Eastern Plaza Premium Lounge, Shanghai Airport VIP Service Lounge, Juneyao Air VIP Lounge, China Southerm Sky Pearl Lounge, Air China First Class Lounge, The Emirates Lounge, Air China Business Class Lounge, Dragonair and Cathay Pacific Lounge a další.
Lze si půjčit auto přímo na letišti?
Vzhledem k tomu, že Šanghaj má velice dobrou a propracovanou síť veřejné dopravy, jsou služby pronájmu automobilů na letišti Shanghai Pudong International Airport v omezenější míře. Přesto se vám dostane možnosti pronajmout si zde automobil.
Jaké jsou možnosti občerstvení na letišti?
Pokud na letišti Shanghai Pudong International Airport dostanete chuť na něco dobrého k snědku nebo k pití, určitě máte z čeho vybírat. Své služby poskytují tyto podniky – Dunkin´Donuts, Ving Café, Pacific Coffee, Tsui Wah Restaurant, Tai Hing Restaurant, HOPE KAWEH Cafe, Qingji Restaurant, Freshpure, COSTA, Coffee Port, CAfé DECO, Starbucks, Chez Choux, Sunrise Restaurant, Yu Ren Wan Restaurant, Han Xiang Yuan, SUBWAY a Hope Star Coffee.
Jaké jsou zde k dispozici bankomaty?
Letiště Shanghai Pudong International Airport je dostatečně vybaveno patřičným množstvím bankomatů. Své služby zde nabízí také Bank of China nebo Shanghai Pudong Development Bank.
Lze na letišti směnit peníze?
Jak na terminálu 1, tak na terminálu 2 letiště Shanghai Pudong International Airport máte možnost směnit dostatečné množství peněz. Své služby zde prezentují směnárny Zhangjiang ICE, Shanghai Pudong Development Bank, Geoswift Currency Exchange, Hang Seng United Currency Exchange a Travelex Currency Exchange.
Je možné přímo na letišti koupit lokální SIM kartu?
Ano, na letišti Shanghai Pudong International Airport se nachází několik menších stánků s označením SIM Card, kde je možné zakoupit SIM kartu místního operátora. Obvykle je to však méně výhodné nežli nákup SIM karty někde ve městě.