Vienna International Airport - často kladené otázky

Průvodce letištěm Vienna International Airport. Jak se dostat na letiště? Jaký si objednat transfer z letiště?

Často kladené otázky

Jsou v daném městě ještě další letiště?
Ve Vídni se nachází pouze jediné mezinárodní letiště, kde jsou odbavovány všechny lety směřující do Vídeň, včetně nákladní letecké dopravy.
Jsou v dané zemi ještě další letiště?
Ano, v Rakousku se nachází hned několik letišť menšího a většího charakteru. Největší jsou Letiště Hohenems-Dornbirn, Letiště Graz, Letiště Innsbruck, Letiště Klagenfurt, Letiště Linz a Letiště Salzburg. Menší letiště se nachází ještě v těchto městech - Aigen im Ennstal, Bad Vöslau, Dobersberg, Eferding, Feldkirchen in Kärnten, Ferlach, Freistadt, Friesach, Fürstenfeld, Gmunden, Hofkirchen im Traunkreis, Kapfenberg, Krems an der Donau, Kufstein, Leopoldsdorf im Marchfelde, Lienz, Mariazell, Mauterndorf, Mayerhofen, Micheldorf, Niederöblarn¸ Nötsch im Gailtal, Ottenschlag, Pinkafeld, Punitz, Retz, Reutte, Ried im Innkreis, Sankt Georgen am Ybbsfelde, Sankt Johann in Tirol, Schärding, Scharnstein, Schruns, Schwaz, Seitenstetten, Spitzerberg, Stockerau, Timmersdorf, Trausdorf an der Wulka, Tulln an der Donau, Turnau, Völtendorf, Weiz, Wiener Neustadt, Wolfsberg, Zell am See a Zeltweg.
Jak daleko je letiště vzdálené od centra města?
Letiště Vienna International Airport se od centra Vídně nachází přibližně 18 km. Jen pro zajímavost, jeho vzdálenost od Bratislav je 40 km.
Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště?
Pokud chcete ušetřit při cesta z Vienna International Airport do centra Vídně, využijte železniční dopravy S-Bahn. Do centra dorazíte za 25 minut. Rychlejší způsob přepravy zajišťují speciální letištní autobusy označované Vienna Airport Bus nebo vlaky City Airport Train. Doba jízdy se zkrátí asi na 15 minut.
Jaké jsou možnosti salonků na letišti?
Na letišti Vienna International Airport je možné využít hned několika letištních salonků. V rámci Schengenského prostoru je to JET Lounge pro pasažéry bran B a C a SKY Lounge pro pasažéry z bran F a G. Letištní salonky mimo Schengenský prostor jsou AIR Lounge pro pasažéry z bran D a SKY Lounge pro pasažéry z bran G. K dispozici jsou ještě letištní salonky Austrian/Star Alliance.
Lze si půjčit auto přímo na letišti?
Auto si můžete zapůjčit přímo na letišti Vienna International Airport. Své služby zde poskytují autopůjčovny Alamo, Avis, Buchbinder, Budget a další.
Jaké jsou možnosti občerstvení na letišti?
Na letišti je k dispozici řada obchodů s občerstvením a pitím. Využívat můžete služeb Air Café, Anker, Beer & Snacks, Bierbar-Oida!, Big Daddy, Billa, Brezel Meister, Burger King, Café Franzl, Café Wien, Café+Co Bar, Caffé Ritazza, Daily Roast, Dean & David, Henry, Jamie Oliver´s Bar, Jamie´s Deli, Johann Strauss, Juice Factory, Kulinariat, Leberkas-Pepi, McDonald´s, Pinki Hotdog, Sky Wine Lounge, Spar, Starbucks Coffee, Trib´s a Zugvogel.
Jaké jsou zde k dispozici bankomaty?
S výběrem hotovosti z bankomatu nebudete mít na letišti Vienna International Airport rozhodně žádný problém. K dispozici jsou bankomaty nejenom volně přístupné, ale také ty vyhrazené pro cestující. Narazíte na ně na všech terminálech, ale také v Office parku nebo v garážích.
Lze na letišti směnit peníze?
Ano, na letišti Vienna International Airport můžete směnit peníze prostřednictví několika směnáren Interchange.
Je možné přímo na letišti koupit lokální SIM kartu?
Na letišti Vienna International Airport nemá pobočku sice mobilní operátor. Lokální SIM kartu byste však mohli zakoupit v některé z místních trafik.