Dovolená Chorvatsko Murter - zájezdy all inclusive 2023 | cKlub.cz

Nejlevnější dovolená Chorvatsko Murter 2023

Nejlevnější dovolená Chorvatsko Murter 2023

od 2 318 Kč
4Dobré
Chorvatsko - Murter
30. 9. 2023 - 6. 10. 2023 (7 dní) -6 %
Plná penze
od 10 164 Kč
1. 10. 2023 - 13. 10. 2023 (13 dní)
Plná penze
od 19 908 Kč
1. 10. 2023 - 10. 10. 2023 (10 dní) -6 %
Polopenze
od 12 039 Kč
Zobrazit další termíny (232)
od 3 633 Kč
4,4Dobré
Chorvatsko - Murter
5. 10. 2023 - 12. 10. 2023 (8 dní)
Bez stravy
od 3 633 Kč
Zobrazit další termíny

Dovolená Murter: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Záhřeb
Úřední jazyk chorvatština
Rozloha 56 594 km²
Oficiální měna chorvatská kuna
Hlavní náboženství římskokatolické
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné a subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Chorvatsku
Kontinentální a středozemní podnebí Chorvatska hovoří o jediném. Velice teplá léta a minimum srážek. Právě léto patří k nejvyhledávanějším termínům pro návštěvu Chorvatska. Počítat však musíte s tím, že teploty se zde pohybují kolem 35 °C až 38 °C. V červenci dokonce ještě více. Na druhou stranu, na
Více informací
Měna v Chorvatsku
Z pohledu tamní měny a placení na vás v Chorvatsku nečekají pravděpodobně žádná rizika.  Dostupnost bankomatů S nalezením bankomatu nebudete mít v Chorvatsku pravděpodobně žádný problém. Bankomaty jsou součástí nejenom větších měst, ale také těch menších a mnohdy na ně narazíte dokonce i na ve
Více informací
Cestovní doklady do Chorvatska
Díky tomu, že je Chorvatsko od 1. 1. 2023 součástí Schengenu, je tedy vstup bez hranic - tzn. bez kontrol a dokladů.  Pro jistotu u sebe ale vždy mějte na cestách svůj občanský průkaz. Pokud s sebou berete svého čtyřnohého miláčka, je třeba mít příslušné doklady, psa očkovaného a očipovanéh
Více informací

Murter, ostrov s dobrou dostupností a písečnou pláží

Poznejte chorvatské ostrovy, které mají klidnou atmosféru, nádherné pláže a kouzelnou přírodu. Oblíbeným ostrovem je Murter v Severní Dalmácii. S pevninou je spojený mostem, to je zárukou dobré dostupnosti v případě cesty vlastní dopravou. Zvedací most najdete u vesničky Tisno, pravidelně nechává proplouvat lodě, což poskytuje atraktivní podívanou. Okolo Murteru je několik malých ostrůvků, které dotvářejí krásnou kulisu. Ostrov je příjemně zelený, pláže jsou stíněné vzrostlými borovicemi a olivovými háji. Rodiny s dětmi míří nejčastěji k městečku Murter, v jehož blízkosti se nachází písečná pláž Slanica s mírným vstupem do vody. Mezi vyhledávaná letoviska Murteru patří i Betina, Jezera a klidné Tisno. Na ostrově je mnoho příjemných oblázkových pláží i upravených přírodních pláží. Najdete romantické zátoky, kde budete mít soukromí i místa se širokou nabídkou služeb a dostatečným zázemím. Murter má širokou nabídku ubytovacích služeb, možností sportovního vyžití a je dobrým místem, pokud chcete vyrazit na výlet do národního parku Krka, do historického Šibeniku nebo na blízké ostrůvky. 

Murter, dovolená plná aktivit

Vyhledávaným letoviskem ostrova Murter je město Murter. Určitě se vypravte na prohlídku starého města s typickou dalmatskou architekturou. Křivolaké uličky a kamenné domy začaly psát svou historii už v polovině 14. století. Zalesněná část ostrova poskytuje příznivé podmínky pro zemědělství, protikladem je vápencová část ostrova téměř bez vegetace. Murter mají v oblibě jachtaři i milovníci potápění a šnorchlování. Procházky do přístavů jsou kouzelné a jistě oceníte i vodní taxi, které vás vezme na některý z blízkých ostrovů, kde si můžete užívat klid a soukromí. Ostrov má širokou nabídku sportovního vyžití i atrakcí pro děti. 

Pláže na Murteru, oblíbená pláž Slanica a pláž Čigrada

Oblázková pláž Čigrada se nachází přímo v městečku Murter. Je čistá a má mírný vstup do vody. Z části je pláž příjemně stíněná. Čigrada má dobré zázemí, všechny služby jsou v dosahu. V blízkosti je několik restaurací, obchůdků i možností občerstvení. Písečná pláž Slanica je oblíbená u rodin s dětmi. V hlavní sezónu je rušnější. U pláže jsou tenisové kurty, hřiště na volejbal, trampolíny, tobogán a další vyžití pro děti. Na pláži Slanica nechybí sprchy, převlékací kabinky a nabídka sportovního vyžití. Vyhledávanou pláží je i pláž Hramina

Murter ubytování

Nejširší nabídka ubytování je na severozápadním pobřeží ostrova v okolí města Murter. Najdete zde hotely, penziony, apartmány, rodinné vily i kempy. Vyhledávané ubytovací kapacity nabízí i Tisno, Jezera a Betina. Rozšířená je nabídka apartmánů v soukromí, které jsou rozesety v oblíbených zátokách ostrova Murter. 

Murter výlety

Z Murteru máte na dohled národní park Kornati. Spojení je zajištěno výletními loděmi. Výlet na Kornati můžete spojit s prohlídkou přírodního parku Telašćica a slaného jezera Mir. V blízkosti se nachází i vodopády Krka v jejichž pohádkových vodách a tůních se můžete dokonce vykoupat. Určitě vyrazte na výlet na pevninu, jen kousek máte do historického centra Šibenik s impozantní katedrálou sv. Jakova. 


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Dolar není v Chorvatsku rozšířenou měnou, takže s ní nikde nezaplatíte. Maximálně jej směníte za chorvatskou kunu.
Dá se platit eurem?
Ano, ve větších a turisticky navštěvovanějších místech to opravdu jde, ale není to výhodné vůči kurzu. Lepší je eura směnit na kuny. A tou nejideálnější variantou je přivést si do země kuny z České republiky. Eura využijete spíše při projíždění okolními státy, než se dostanete na chorvatské území.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, Chorvatsko je nedílnou součástí Evropy a zároveň turistickou velmocí, takže na většině míst se domluvíte anglicky celkem bez problému. Jen v odlehlejších vnitrozemních lokalitách, kde žije především starší generace vám jinak, než chorvatsky pravděpodobně neporozumí.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, že do Chorvatska cestuje spousta turistů vlastním automobilem, využívá jej také při jízdě do vybraných lokalit. Při cestě po vlastní ose počítejte s dálničními poplatky v Chorvatsku. Spolehnout se můžete i na jiné typy dopravy. Vedle pronájmu automobilu jsou to motocykly a skútry, které slouží pro kratší výlety. Delší vzdálenosti můžete absolvovat prostřednictvím autobusových linek. Mezi ostrovy naopak jednoznačně vedou lodě a vodní plavidla. Při přesunech ve velkých městech lze vsadit na městskou hromadnou dopravu, ale také na taxi služby.
jaká je dostupnost internetu v dané lokalitě?
Bezplatný internet je přístupný v mnoha hotelích a turisticky vyhledávaných resortech. Stejně tak na tom jsou kavárny, restaurace a významná místa. Pokud někde nenarazíte na bezplatné Wifi, vystačíte si s vlastním datovým tarifem u svého českého operátora, a to díky zrušení roamingových poplatků. Alternativou jsou pak služby chorvatských operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Pokud využijete přímou linku do Splitu, bude let trvat zhruba 1,5 hodiny. S mezipřistáním se doba prodlouží na 2,5 – 3 hodiny.