Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Kambodža Sihanoukville 2024

Nejlevnější dovolená Kambodža Sihanoukville 2024

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Sihanoukville: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Phnompenh
Úřední jazyk khmerština
Rozloha 181 035 km²
Oficiální měna kambodžský riel
Hlavní náboženství buddhismus
Časové pásmo UTC+7
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Kambodži
Počasí v Kambodži
Počasí v Kambodži je spojeno s vyššími teplotami po celý rok. Ty maximální průměrné se pohybují od 30 °C do 34 °C. Vliv na to má především tropické klima. Kambodža je zároveň ovlivňována dvěma odlišnými monzuny, jež souvisí hlavně s vlhkem a suchem. Suché období je nejčastěji od října do května, dru
Více informací
Vízum do Kambodži 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Kambodži 2024 - jaké doklady potřebuji
Chcete-li vstoupit na území Kambodže, připravte si před cestou dva důležité dokumenty. Tím prvním je cestovní pas, jehož platnost musí být minimálně šest měsíců poté, co vstoupíte na území Kambodže. Druhým nepostradatelným dokladem je vízum. Vízum do Kambodži Vízum do Kambodže si můžete vyřídi
Více informací
Očkování do Kambodže
Očkování do Kambodže
Povinné očkování při vstupu do Kambodže není vyžadováno. Řada cestovatelů však prezentuje doporučená očkování, mezi která rozhodně patří žloutenka typu A a žloutenka typu B. Zapomínat byste neměli ani na platné očkování proti tetanu. Zdravotní rizika v Kambodži V některých oblastech se může vy
Více informací

Dovolená v Sihanoukville

Dodejte vámi plánované dovolené exotickou a zajímavou podobu. Vyberte si zájezd do Sihanoukville, kde se budete moci věnovat objevování kambodžských zvyků a překrásné fauny a flóry. Dokazuje to Kbal Chhay Waterfall, Ream National Park nebo Otres Beach. Najít si můžete spoustu míst k vidění, kde se budete cítit opravdu dobře. Dovolená v Sihanoukville přináší hodně outdoorových aktivit. Mimo jiné můžete podnikat i výlety po moři.

Nejlevnější dovolená v Sihanoukville bude končit na Serendipity Beach, Independence Beach nebo na Ochheuteal Beach. Každý si přijde na to své. A to i z pohledu dostupného ubytování v Sihanoukville. Tradiční ubytování a moderní komplexy jsou zárukou všestranných služeb. Dokazuje to polopenze nebo rovnou all inclusive servis. Zájezd do Sihanoukville vás naplní ve všech směrech.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ano, vzhledem k tomu, že Kambodža patří k chudším zemím světa, kromě kambodžského rielu místní přijímají také rozšířený americký dolar.
Dá se platit eurem?
Alternativa amerického dolaru, s níž však nebudete schopni zaplatit na tolika místech. Při cestě do Kambodže si raději vezměte americké dolary.
Dá se domluvit anglicky?
Díky rozšiřujícímu se turismu se s angličtinou alespoň v omezené míře domluvíte ve frekventovaných lokalitách. V odlehlejších částech země už možná bude stát za to, naučit se pár slovíček a vět v khmerštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Po Kambodži můžete cestovat hned několika způsoby. Jednou z možností je půjčit si automobil. Pak ale dávejte pozor na trochu komplikovanější provoz a na to, že ne všichni účastníci striktně dodržují silniční pravidla. Mnozí cestovatelé s nadšením využívají taxi služeb nebo klasický tuk tuk. Delší trasy je lepší řešit prostřednictvím autobusové přepravy. Na železnici v zemi nenarazíte. Výjimkou však není ani letecká přeprava nebo ta vodní, která se stává bezpochyby zajímavým zážitkem. Počítat byste měli také s tím, že něco jako jízdní řády a jízda na čas nejsou v Kambodži ničím obvyklým. Proto je mnohdy dobré využít některých agentur, které vám jízdu v autobusu či jiném vozidle zprostředkují.
Jaká je dostupnost internetu v Kambodži?
S internetovým připojením v Kambodži pravděpodobně nebudete mít žádný problém. Ve větších městech poskytují bezdrátové připojení wifi hotely, restaurace a mnohá další zařízení. Alternativou jsou pak placené internetové kavárny otevřené 24 hodin denně. Mimo města je dobré využít služeb místních operátorů, kteří mají celkem slušné pokrytí.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná doba letu do Kambodže je asi 12 hodin.