Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Uzbekistán - Uzbekistán

Nejlevnější dovolená Uzbekistán - Uzbekistán

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Uzbekistán: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Taškent
Úřední jazyk uzbečtina, ruština
Rozloha 447 400 km²
Oficiální měna uzbecký sum
Hlavní náboženství islám
Časové pásmo UTC+5
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Uzbekistánu
Uzbekistán je horká a suchá země. Její teploty ale během roku hodně kolísají. V létě dosahují maxima až 45 °C. Průměrná teplota v létě je kolem 30 °C. V zimě poté padá teplota na 6–8 °C. Pro cestování do Uzbekistánu je proto ideální podzim nebo jaro, kdy je zde kolem 20 °C. Nejvíce srážek spadne v z
Více informací
Vízum do Uzbekistánu 2024 - jaké doklady potřebuji
Od 1. 2. 2019 občané ČR mohou vycestovat do Uzbekistánu bez víz až na 30 dní. V případě výdělečného pobytu nebo pobytu delšího než 30 dní platí povinnost získat před vstupem do země uzbecké vízum. Při pobytu v Uzbekistánu platí pro cizince povinnost registrace. Tuto registraci za vás vyřídí autom
Více informací
Očkování do Uzbekistánu
Před cestou do Uzbekistánu se nemusíte nechat očkovat povinně. Některá očkování se ale doporučují všem cestovatelům do vzdálenějších zemí. Jsou to vakcíny proti hepatitidě typu A a B. Hepatitidou typu A se můžete nakazit i skrze jídlo nebo kontaminovanou vodu. Je tedy doporučeno i pro ty, kdo jedou
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
V Uzbekistánu není s přijímáním dolaru problém. Na většině míst s ním můžete platit a můžete jej i bez problémů měnit na místní měnu.
Dá se platit eurem?
Platba eurem není v Uzbekistánu častá. Lepší mezinárodní měna, kterou si přibalit před cestou do Uzbekistánu, je americký dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Na mnoha místech ve velkých městech se anglicky domluvíte. Anglicky mluví v hotelech nebo restauracích. I místní se angličtinu učí. Setkáte se s ní také v některých nemocnicích v hlavním městě.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Když se budete chtít přepravovat mezi městy, nejvýhodnější dopravou jsou vlaky. Spojují velká města a jezdí poměrně často a pravidelně. Můžete využít také autobus, ale ty jezdí méně často a cesta s nimi trvá déle. Mezi bližšími městy jezdí také meziměstské taxíky. Odjíždějí vždy z označeného stanoviště v daném městě. Ve městech se můžete přepravovat taxi. Může vás zmást, že některé bývají neoznačené. Jinak jsou ale spolehlivé a levné.
Jaká je dostupnost internetu v Uzbekistánu?
V hotelech najdete Wi-Fi připojení, ale jeho kvalita může být omezena. Pokud tedy potřebujete kvalitní internet, můžete si pořídit SIM kartu s daty a rychlým internetem.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Cesta z Prahy do Taškentu trvá průměrně 10 hodin.