Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Co vidět a zažít u našich zahraničních sousedů? 12 tipů, které vás nezklamou

Co vidět a zažít u našich zahraničních sousedů? 12 tipů, které vás nezklamou

Za krásami světa není nutné jezdit daleko, mnoho památek, které dýchají tajuplnou historií, úchvatných scenérií a dechberoucích přírodních úkazů najdeme i u našich zahraničních sousedů. Co si rozhodně nenechat ujít v Rakousku, v Německu, v Polsku a na Slovensku? 

RAKOUSKO

Jezero Walfgangsee a okolí

Walfgangsee je jedno z jezer, které leží v oblasti Solné komory. Kromě krásné scenérie nabízí možnost koupání, celé řady vodních sportů a nespočtu výletů. Vydat se můžete po cyklostezce vedoucí podél jezera, na výlet parníkem nebo historickým vláčkem na Schafberg. Jen pár kilometrů jsou vzdálená další jezera s průzračně modrou vodou a město Salzburg, které také stojí za pozornost.

Jeskyně Eisriesenwelt

Nezapomenutelný zážitek v Rakousku nabízí jeskyně Eisriesenwelt, kterou najdete u městečka Werfen v pohoří Tennengebirge. Z celkové délky 42 km je ledem pokryt a lidem zpřístupněn s průvodcem pouze kilometr. Pokud se do jeskyně vydáte, budete muset vystoupat do nadmořské výšky 1 640 m, naštěstí lanovka to jistí. V jeskyni jsou k vidění skutečně dechberoucí ledovcové útvary.

Město Graz

Graz je druhým největším městem Rakouska a pyšní se překrásným historickým centrem. Za vidění rozhodně stojí Schlossberg, Zámecký vrch s Hodinovou věží, pěší zóna Herrengasse, Gemaltes Haus neboli Malovaný dům, Zemský dům s úchvatným renesančním nádvořím, Štýrská zbrojnice, gotický kostel svatého Jiljí a Mausoleum. 

NĚMECKO

Hitlerovo Orlí hnízdo

Na vrcholu horské oblasti Obersalzberg se nachází známé útočiště Adolfa Hitlera Orlí hnízdo. I přes svou minulost si toto místo zaslouží vaši pozornost. Kromě toho, že se dozvíte více o historii, můžete se na samotném vrcholu i dobře najíst a hlavně pokochat úžasnými výhledy. Nedaleké půvabné městečko Berchtesgaden a jezero Königsee budete mít jako na dlani. Na Orlí hnízdo se můžete vydat buď pěšky po vyznačené trase, nebo autobusem.  

Město Drážďany

Drážďany jsou oblíbeným německým městem, které je od českých hranic jen 40 kilometrů vzdálené. Jsou ideální cílovou destinací pro milovníky nákupů, městského ruchu i historie. Během jednoho dne stihnete projít celé město, za návštěvu rozhodně stojí komplex Zwinger, katedrála Hofkirche, Semperova Opera a Velká zahrada. Pokud by vám zbyl čas, můžete vyrazit i do nedalekého Moritzburgu, kde se natáčela slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku.

Jasmundský národní park

Jasmundský národní park je Čechy často opomíjen, nachází se totiž na ostrově Rujána, což pro nás není zrovna za rohem. Přitom si ale tento přírodní německý skvost zaslouží pozornost. Dostanete se až k Baltskému moři, uvidíte úchvatné křídové útesy a vzácnou faunu a flóru. Na ostrově navíc k prozkoumání neláká jen národní park, za poznání stojí i celá řada dalších míst, vydat se tak na severovýchod Německa se vyplatí.

POLSKO

Poloostrov Hel

Poloostrov Hel se nachází na severu Polska kousek od města Gdaňsk. I přestože moře je na severu troch chladnější, vyráží řada turistů na Hel za koupáním. Kromě toho Helská kosa, jak je území také přezdíváno, nabízí nespočet dalších aktivit a zážitků v podobě cyklostezek, fokária, majáku, vojenského muzea, lanového parku a dlouhých mol, které vybízí k romantickým procházkám.

Koncentrační tábor Osvětim

Některé věci z historie bychom raději vymazali, bohužel to ale nejde. Je důležité vědět o chybách minulosti a jednou z nich je koncentrační tábor v Osvětimi, kde zemřely miliony nevinných lidí. Připomeňte si tak v Polsku hrůzostrašné dějiny, ze kterých až mrazí. Jen tři kilometry od jednoho koncentračního tábora se nachází i druhý, a to Březinka.

Město Vratislav

Krásy Polska můžete objevovat jen pár kilometrů za hranicemi, a to ve Vratislavi, ve městě plném kostelů a trpaslíků. Na první pohled mnohé zaujme místní radnice, a to svým netypickým vzhledem, v zoologické zahradě nejen děti uchvátí hrající fontána a most Tumski už zdálky přitahuje všechny zamilované, tolik zámečků, kolik na mostě uvidíte, se jen tak nevidí. 

SLOVENSKO

Lázeňské město Bojnice

Bojnice se pyšní pohádkovým zámkem, který patří mezi ty nejobdivovanější ve střední Evropě. Není divu, že ho můžeme zahlédnout v mnoha filmech, pohádkách a seriálech. Rozhodně si tak toto lázeňské městečko nenechte ujít. Kromě zámku návštěvníkům nabízí i zoologickou zahradu a muzeum Prepoštské jeskyně, v okolí pak můžete vyrazit do termálního koupaliště nebo na stezku korunami stromů.

Štrbské pleso

Jedním z nejkrásnějších tatranských jezer je Štrbské pleso, které vzniklo díky tání Mlynického ledovce. Pleso se nachází ve výšce 1 346 metrů nad mořem a je hluboké až 20 metrů. I přestože není na Seznamu světového dědictví UNESCO, mělo na mále, Štrbské pleso totiž bylo jedním z favoritů, mezi kterými se volily ty nejúchvatnější přírodní památky.

Termální lázně

Termálních pramenů je na Slovensku celá řada, některé jsou léčivé, jiné relaxační. Za návštěvu rozhodně stojí nejen známé lázně ve Velkém Mederu, ale i v městech jako jsou Komárno, Patince, Senec nebo Štúrovo. K našim zahraničním sousedům se tak nemusíte vydávat vždy jen do hor nebo za poznáním, ale i za odpočinkem.
 

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.