Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

I Chorvatsko nabízí místa pro dovolenou bez davů turistů. Víte, kde je hledat?

I Chorvatsko nabízí místa pro dovolenou bez davů turistů. Víte, kde je hledat?

Do Chorvatska vyráží nespočet Čechů, není divu, že u Jadranu slyšíte rodný jazyk na každém rohu. Mnoho našinců na dovolené potká i své sousedy. Pokud si chcete Chorvatsko užít v soukromí a bez davů nejen českých turistů, pak musíte vyrazit na místa, která nikdo nezná. Víte, kde je u Jadranu hledat?

Ač se tomu nechce věřit, i Chorvatsko nabízí klidná místa, kde potkáte jen pár živáčků. Je nutné si ale do takových destinací zajet trajektem, jedná se totiž o ostrovy, kde mnohdy ani obchod nenajdete.

Jaký nejzelenější ostrov Chorvatska láká na romantické laguny?

Ostrov Mljet se nachází na jihu Chorvatska, dostanete se na něj trajektem z poloostrova Pelješac. Řadí se mezi nejzelenější ostrovy a je velký zhruba 100 km2. Západní část ostrova je národním parkem, kde ale nenajdete žádné vodopády, vysoké hory a ani vzácnou faunu, čeká tu na vás božský klid, romantická zákoutí a úchvatná jezera, Veliko a Malo jezero. Obě laguny vznikly z krasových dolin a jsou propojeny, s mořem je pak spojuje úzký průliv. Mezi lagunami se můžete nechat unášet proudem nebo vyrazit v okolí na výlet. A co rozhodně stojí za to?

  • Návštěva románského kláštera sv. Marie 
  • Cyklovýlet po okolí
  • Výšlap na nejvyšší bod národního parku
  • Koupání za úplňku v lagunách

Kam vyrazit za robinzonským dobrodružstvím?

Součástí souostroví Kornati je asi 140 ostrůvku, většina z nich nemá trvalé obyvatele. Na souostroví se můžete vydat buď v rámci výletu lodí, nebo se na jednom z odlehlých ostrovů ubytovat. K dispozici jsou kamenné domy, kde je sice elektřina a voda zajištěna, avšak ostatní je jen na vás. Na jídlo v restauraci nebo na nákup jídla v obchodě můžete zapomenout. Na druhou stranu máte zde zaručeno, že Čecha v okolí jen tak nepotkáte. Užijete si dostatek soukromí a trochu toho robinzonského dobrodružství.  

Velkým lákadlem jsou ostrovy také pro potápěče, krásy podmořského světa plného mořských živočichů a fauny rozhodně stojí za to. Navíc velkou část ostrovů zabírá národní park, kam mnozí vyráží lodí z nedalekého Šibeniku.

Kde strávit klidnou dovolenou v souladu s místními?

Do třetice všeho dobrého tu máme ještě ostrov Lastovo. Dostat se na něj je sice trochu časově náročnější, protože jen plavba trajektem ze Splitu či Dubrovníku trvá přes tři hodiny, avšak ten klid, který se vám po příjezdu dostane, je k nezaplacení. Prozkoumávat můžete krásy ostrova nebo odpočívat na plážích. Budete-li na ostrově během církevních svátků, stanete se i součástí místních tradic. 

Na ostrově ale nečekejte žádné promenády plné restaurací, barů a stánků se suvenýry. Tamní supermarket a pár restaurací samozřejmě nechybí, avšak vše jen v přiměřeném množství.

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.