Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlepší bistra v Plzni

Nejlepší bistra v Plzni

Plzeň je překrásným západočeským městem, které vás pohltí svými památkami a jedinečnou atmosférou. Při toulkách tamními ulicemi a přesunech od jedné zajímavosti k druhé jistě rádi okusíte místní občerstvení. Plzeň totiž není pouze legendárním pivovarským městem, jak by si mohl, kdo myslet. V jakoukoliv denní dobu vám přijde vhod něco dobrého k jídlu. A právě své chutě můžete uspokojit v některém z tamních bister. Přinášíme vám seznam těch nejlepších, přičemž každé z nich nebízí něco jiného, neotřelého a originálního.

Bistro Desítka

Zdroj: https://www.bistrodesitka.cz/galerie/

Bistro Desítka je jedním z těch, které si zakládají na jednoduchosti, vzdušnosti a kráse. Přesně takové pocity vás přepadnou v okamžiku, kdy vejdete do vnitřních prostor bistra. Toto místo bylo vytvořeno pro pravidelné setkávání rodin, rychlé občerstvení během dlouhého dne i pro firemní obědy. Bistro Desítka si zakládá na kvalitě jídla, k čemuž přispívá jak vhodná volba dodavatelů čerstvých surovin, tak láska k jídlu. Žádná chemie a všestrannost. Toho všeho se vám dostane v bistru, kde na vás čeká česká, bezlepková, vegetariánská a mezinárodní kuchyně. Vynikající snídaně střídají hlavní jídla s možností výběru ze čtyř chodů každý den a k tomu lahodná káva či jiný nápoj. Při návštěvě Plzně se vyplatí vyrazit na Náměstí Míru, kde se nachází právě Bistro Desítka. To se řídí jasně vypovídajícím heslem „svěží bistro pro každý den“.

Najdete je tady:

Náměstí Míru 4
301 00 Plzeň

www.bistrodesitka.cz

Polévkárna a bistro Supa Supa

Zdroj: https://www.facebook.com/SupaSupaBistro/photos/?ref=page_internal

Toto specifické bistro je úspěšně provozováno již od roku 2012 a od roku 2015 sídlí na dosavadní adrese v Dřevěné ulici. Polévkárna a bistro Supa Supa má poměrně jasně výstižný název, z něhož lze snadno usuzovat, jakým směrem se tento podnik ubírá. Ochutnat zde můžete kolem 250 polévek z celého světa, které jsou obměňovány v rámci týdenního i sezónního menu. Bistro cílí nejenom na milovníky polévek. Také ostatní si zde přijdou na své. Připravovány jsou pokrmy, na něž nemusíte dlouho čekat. Bistro nepoužívá náhražky a polotovary, naopak vaří z přírody a pro každého. Suroviny jsou pečlivě vybírány od místních farmářů. Proto je Polévkárna a bistro Supa Supa tak oblíbeným místem. Za malou porci polévky zde zaplatíte kolem 40 až 50 Kč. Velká porce stojí 80 Kč až 100 Kč. Ceny ostatních jídel se pohybují mezi 100 Kč až 160 Kč. Připravovány jsou svěží a snadno stravitelné pokrmy, takže ochuzeny nebudou ani děti. A na závěr si pak můžete dát některý z domácích koláčů či zákusků.

Ochutnejte zde:

Dřevěná 3
301 00 Plzeň

www.supasupa.cz

Vegetariánské bistro Satyr

Zdroj: https://www.facebook.com/VegetarianBistroSatyr/photos/?ref=page_internal

Gastronomický ráj pro vegetariány, přesně takhle lze charakterizovat Vegetarian Bistro Satyr. Jeho filozofie má poměrně jasnou myšlenku. Tvořit jídla s láskou a z čerstvých a kvalitních surovin. Satyr je v Plzni oblíbeným cílem vegetariánů a všech ostatních, kdo chtějí ochutnat jídla tvořená v tomto stylu. Tedy bez masa. Na výběr budete mít jak z české, tak zahraniční kuchyně. Bistro připravuje každý den novou variantu polévky a přináší dva hlavní chody. Kromě toho cílí i na vegetariánské pamlsky k šálku lahodné kávy. Nechybí ani minutková jídla připravovaná od 11 do 15 hodin. Vegetariánské bistro Satyr je ideální pro pozdní snídani, ale také rychlý a lahodný oběd. Příjemné prostředí a domácí příprava pochutin dávají tomuto bistru velký potenciál. Jídlo si mimo jiné můžete nechat zabalit se sebou nebo dovézt na příslušné místo v Plzni.

Zajděte si sem:

Kardinála Barana 24
301 00 Plzeň

www.bistro-satyr.cz

Bistrouška

Zdroj: https://www.bistrouska.cz/galerie/

Bistrouška je originální název poměrně mladého plzeňského bistra. Stojí za ním mladý pár, který jeho otevření považuje za osudovou událost a možnost připravovat pro lidi bezva jídlo. Láska pro vaření a potřebné nadšení stálo jistě za rozvojem jeho popularity ve velice krátké době. Při návštěvě bistra čeká na hosty milé a stylové prostředí. To je doplněno i vnitřní zahrádkou. K naprosté dokonalosti je vyladěn i ten nejmenší detail, takže se zde budete cítit opravdu skvěle. To hlavní však přichází s objednávkou prvního pokrmu. Originální a nápadité menu potěší kohokoliv, ať už si dáte polévku nebo hlavní jídlo. Obědové bistro má ceny od 35 Kč do 150 Kč. Máte zde jistotu, že dostanete kvalitní suroviny. Bistrouška se mimo jiné pyšni rychlostí výdeje pokrmů, takže když spěcháte, nemusíte dlouho čekat. Pestrá strava každý den je tou pomyslnou třešničkou na špici.

Najdete je tady:

Koterovská 35
326 00 Plzeň

www.bistrouska.cz

Arnie´s fresh bistro & coffee

Zdroj: https://www.facebook.com/BistroArnies/photos/?ref=page_internal

Chcete zažít lahodný gastronomický zážitek v samotném centru Plzně? Potom vyrazte do novostavby domu ověnčeného titulem Stavba roku Plzeňského kraje 2016, kde se v originálně zařízených prostorách nachází Arnie´s fresh bistro & coffee. Bistro, které vás na první pohled pohltí svými interiéry. Spousta světla, kombinace skla, betonu, masivního jasanu a barev. A právě zde si můžete pochutnat na mezinárodní kuchyni tvořené týmem zkušených kuchaří. Ve své podstatně jde o jedno z prvních fast casual stravovacích zařízení v Plzni. Prvotřídní servis, rychlé obsloužení a kvalitní jídla. Dbáno je na nutriční složení pokrmů tvořených z čerstvých a lokálních surovin. Arnie´s fresh bistro & coffee nabídne každému něco. Snídaňová menu jsou hodně o kreativitě a lahodné chuti. Jejich cena je těsně pod hranicí 100 Kč. Během dne naopak využijete obědové bistro s přijatelnými cenami od 55 Kč do 170 Kč. Každý den se můžete nechat překvapit novým menu. Ve výsledku nechybí ani vynikající kavárna s možností vzít si kávu se sebou, včetně sendvičů, salátů a dezertů.

Navštivte je tady:

Sedláčkova 39
301 00 Plzeň

www.arnies.cz

Freshbistro Kantýna

Zdroj: https://www.facebook.com/BistroKantyna/photos/?ref=page_internal

Freshbistro Kantýna je v Plzni natolik populární a oblíbené, že má už dvě pobočky. Jednou je Kantýna Palackého 8 a druhou Kantýna Radobyčická 22. Freshbistro Kantýna nabízí útulný interiér, a hlavně lásku k vaření, čehož je důkazem pravidelně obměňované denní menu. Bistro chce svou kvalitní a čerstvou nabídkou oslovit naprosto všechny, takže na své si přijdou masožravci, vegetariáni, ale také lidé s bezlepkovou dietou. Freshbistro Kantýna je o kreativitě, nápaditosti, lahodné chuti a celkové jednoduchosti. Z bistra budete odcházet plni nových zážitků a na cestu si můžete dát třeba domácí limonádu nebo zákusek s kávou. Ceny jsou velice přijatelné a pohybují se od 40 Kč do 140 Kč. Zkrátka bistro, jak se patří.

Vyrazte sem:

Palackého 8
301 00 Plzeň

Nebo sem:

Radobyčická 22
301 00 Plzeň

www.bistrokantyna.cz

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.