Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Angoly

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, za některé služby můžete v Angole zaplatit americkým dolarem. Je to především v hlavním městě. V odlehlejších oblastech budete potřebovat spíše místní měnu kwanza.
Dá se platit eurem?
I eurem uhradíte některé věci. Je však méně využívané jak americké dolary. Posloužit vám může spíše k výměně peněz za kwanza.
Dá se domluvit anglicky?
Na letišti, v hotelích a podobných turistických zařízeních se samozřejmě v omezené míře domluvíte anglicky. Jinak se vyplatí připravit si pár slovíček a vět v portugalštině, která je oficiálním jazykem v zemi.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
V Angole je to ohledně dopravy celkem jednoduché. Pokud chcete cestovat na delší vzdálenosti, využijte jednoznačně leteckou přepravu. Spoléhejte se spíše na prověřené a kvalitní aerolinky. Na místo určení se totiž dopravíte rychle a bez jakéhokoliv rizika přepadení. Ve městech lze používat hromadnou dopravu. Na tu se však spoléhejte pouze ve dne, stejně tak na taxi služby, protože jinak vám hrozí možnost přepadení. Jestliže máte zájem vydat se do neobydlených oblastí, raději kontaktujte místní cestovní kanceláře, které vám zprostředkují bezpečnou a odpovídající dopravu, samozřejmě za určitou provizi.
Jaká je dostupnost internetu v Angole?
K internetu se dostanete hlavně na hotelu, letišti a ve velkých městech. Čeští operátoři zde nenabízí datový roaming, takže mimo města využijte služeb tamních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu z letiště Václava Havla do Angoly trvá přibližně 11 hodin.