Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Angola: průvodce

28°C
Aktuálně
12.5°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
AO flag

Angola

Hodnocení průvodce: 9.3

Země nacházející se na jihu Afriky, která není mezi cestovateli tak rozšířená. Přitom skrývá velké přírodní bohatství a do jisté míry tajemství afrického kontinentu. Angola je spojena především s koloniální historií, řadou významných památek, ale také přírodními skvosty. Spousta národních parků, druhý největší vodopád kontinentu a mnohé jiné krásy lákající turisty kvůli nezapomenutelným zážitkům. Tohle všechno můžete mít v Angole na dosah ruky. Různorodost, vstřícnost tamního obyvatelstva a možnost okusit zelené nížiny i stoupající hory uprostřed této půvabné destinace. Dovolená v Angola bude ve všech směrech netradiční, a právě tím se bude odlišovat od ostatních zemí Afriky, potažmo světa.

Angola je situována na jihu Afriky, kde je z části omílána Atlantickým oceánem. Na pobřeží jsou převážně nížiny. Pokud se vydáte do středu země, začnou se objevovat horské plošiny. Známý je například masiv Morro Moco se svou výškou 2 620 metrů nad mořem, ale i plošina Bié. V nížinách lze narazit na proslulou řeku Kongo, ale také na přístav Cabinda. Dovolenou v Angole můžete zkrátka přizpůsobit svým potřebám a vidět krásy doslova nevídané.

Co navštívit v Angole

Vzhledem k tomu, že Angola se rozprostírá u Atlantického oceánu, můžete si užívat nekonečné relaxace v patřičném soukromí. Protože pláží je tu více jak 1 600 kilometrů. Mezi ty hodně oblíbené patří například Mussulo. Výjimkou tedy není jak potápění, tak šnorchlování. Další činností, která vás při návštěvě Angoly zaujme nejvíce bude pravděpodobně cestování po národních parcích. Ty skrývají skvosty této země, o čemž vás mimochodem přesvědčí i samotná mapa Angoly.

Vyrazit můžete například na Měsíční vyhlídku, kde spatříte originálně zabarvené útesy. Dech beroucí je také soutěska Tundavala. Pohled na ní je označován jako jeden z nejkrásnějších v celé Angole. Zapomenout byste neměli na vodopády Kalandula se svou výškou až 105 metrů. Ty se obecně řadí k téměř nejvyšším na africkém kontinentu. Z historických pamětihodností jednoznačně vede pevnost Fortaleza de Sao Miguel. Pak na vás čekají ještě ostatní přírodní skvosty, jakými jsou největší jezero Dilolo Lake, Národní park Iona a africká Amazonie. Tímto názvem je dlouhá léta označována oblast Mayombe Forest.

Místní kuchyně

Koloniální vliv z předchozích let se jasně podepsal na kuchyni v Angole, která je jen z části tradiční a ve velké míře ovlivněna jinými světovými směry. Hodně často narazíte na sušené maso, a to nejenom to vepřové. Vzhledem k tomu, že Angola leží u moře, jsou součástí jídelníčků v této oblasti také mořské plody, respektive sušené ryby. Pokud si na nich chcete pochutnat s plátky brambor, vyhledejte jídlo zvané Calulu. Na lehkou svačinku vám naopak postačí placka z maniokové mouky, která se nazývá Farofa. Mezi další delikatesy Angoly patří kuře s fazolemi Muamba. Fazole jsou obecně hodně používanou ingrediencí zpracovávanou na mnoho způsobů. Při pohledu do jídelního lístku se vám nejčastěji vybavení portugalská kuchyně.

Afrika - další destinace

7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce
6.5Dobré
Středoafrická republika
Středoafrická republika: průvodce