Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Středoafrická republika: průvodce

25°C
Aktuálně
26°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
CF flag

Středoafrická republika

Hodnocení průvodce: 6.5

Středoafrická republika představuje pýchu afrického kontinentu plnou vzácných přírodních krás. O ty jsou však turisté od roku 2012 ochuzeni, protože převládají politické problémy a občanská válka. Jedna z nejchudších zemí Afriky tak zažívá nemilé časy a negativně se to promítá do i samotného turismu. Cestovatelům není doporučováno navštěvovat tuto zemi. Přitom je spojením exotické zvěře a úchvatné krajiny. Navíc tamní lidé postižení válkou patří k velice mírumilovným a otevřeným, jež by vaší dovolenou ve Středoafrické republice udělali skutečně nezapomenutelnou.

Jak už prozrazuje název Středoafrické republiky, její situování na africkém kontinentu je celkem zřejmé. Leží zhruba uprostřed Afriky obklopená Jižním Súdánem, Čadem, Demokratickou republikou Kongo, Kamerunem a Súdánem. Její povrch je spojen především s velkým množstvím náhorních plošin. Tou nejvyšší horou je Mont Ngaoui. Cestovatelé mohou zavítat také do savan, deštných pralesů, ale i do Konžské nížiny.

Co navštívit ve Středoafrické republice

Aktivity ve Středoafrické republice se dělí na ty, které můžete realizovat ve městech a ty, jimž se budete věnovat v přírodě. Při návštěvě větších měst jednoznačně vedou místní tržnice s tradičním sortimentem, jež jsou velkým lákadlem. Od nakupování však můžete utéct k poznávání života místních kmenů, kde na vás čeká hlavně kulturní zážitek, ať už jde o tance nebo hudbu. V neposlední řadě jsou to výlety do přírody a objevování nepoznaných zákoutí Středoafrické republiky. Fauna a flóra v zemi je totiž nezaměnitelná.

Mapa Středoafrické republiky prozrazuje, že vyrazit můžete do spousty krásných oblastí. Vaším největším lákadlem se stanou úchvatná přírodní místa. Je to park Dzanga-Ndoki Natioanal Park, Lobéké National Park a Nouabal-Ndoki National Park. Ty jsou mimochodem zaneseny i na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Na řece Mbali můžete spatřit například vodopády Boali Falls s jejich výškou až 50 metrů. Překrásná příroda se nachází i u řeky Sangha. Zapomínat byste neměli ani na Národní park Manovo-Gounda Saint Floris, kde se je spousta exotických zvířat. Od slonů, gepardů, až po gazely a nosorožce. Jestliže vás to táhne také k pamětihodnostem země, pak zavítejte do hlavního města Středoafrické republiky, kterým je Bangui. Tam se podívejte na kostel Church of Fatima, muzeum Musée de Boganda a unikátní katedrálu Notre-Dame of Bangui Cathedral. Za návštěvu pochopitelně stojí i ostatní města, jakými jsou Bambari, Bouar a Carnot.

Místní kuchyně

Středoafrická republika si potrpí na tradiční kuchyni, která je z větší části tvořena tím, co si místní obyvatelé vypěstují. Podle toho, kde se v zemi nacházíte, setkáte se nejčastěji s masem hovězím, kozím, ale také rybím a kuřecím. K tomu jsou podávány ingredience, jako kukuřice, sladké brambory, rýže, arašídy a maniok. V rámci tamní kuchyně okuste Fulani Boullie, což je speciální a dobře ochucená rýžová kaše. Lahodné jsou také Fufu neboli placky z kasave. Nakonec vyzkoušejte i grilovací kozí maso, jehož chuť vás doslova nadchne. Takový pokrm nese název Chichinga. Ve Středoafrické republice si pochutnají také gastronomičtí experimentátoři, pro které se chystají pochoutky z termitů, cvrčků a z kobylek.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce