Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Demokratická republika Kongo: průvodce

22°C
Aktuálně
26°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
CD flag

Demokratická republika Kongo

Hodnocení průvodce: 8.5

Turisty ne zcela políbená Demokratická republika Kongo je africkým skvostem nabývajícím spousty podob. Pestrá země spjatá především s bohatou faunou a flórou, kterou máte možnost spatřit ať už v bezpečí národního parku nebo v ryzí divoké přírodě. Dovolená v Demokratické republice Kongo sází hlavně na ekoturisty a milovníky zvířat. Dokazují to šimpanzi, gorily a spousta dalších významných živočichů naší planety. Demokratická republika Kongo si vás podmaní svou vstřícností a silným kulturním zážitkem. V této zemi nebudete mít o dobrodružství nouzi.

Demokratická republika Kongo je poměrně velkým státem Střední Afriky, který se alespoň v malé míře dotýká i Atlantického oceánu. Zalesněné a pralesní nížiny se zde prolínají s pohořím Ruwenzori. Nejvyšším místem této země je vrchol Margherita s výškou 5 109 metrů nad mořem. K velkým součástem Demokratické republiky Kongo patří i stejnojmenná řeka, včetně jezer Kivu, Albert, Mweru a Tanganika. V této zemi si přičichnete k opravdové Africe.

Co navštívit v Demokratické republice Kongo

Velké vodní plochy jsou předzvěstí jediného. Na jezerech se můžete věnovat oblíbenému rybolovu a divoké řeky je možné sjíždět na raftech. K dalším nezapomenutelným zážitkům patří především treky a vysokohorská turistika. Tu lze mnohdy spojit s návštěvami národních parků, kde je možné pozorovat divoká zvířata. I města vám nabídnou zajímavé aktivity, jako jsou společenské a kulturní akce, včetně tradičního nakupování na tržnicích.

Při návštěvě Demokratické republiky Kongo byste neměli minout několik výjimečných míst. Je to například Rezervace Lola ya Bonobo, kde se nachází přemíra šimpanzů. Hned poté se můžete vydat do Národního parku Virunga. Tam naopak uvidíte horské gorily. Tropický prales si projdete i v Národním parku Kahuzi-Biega. Mapa Demokratické republiky Kongo vybízí k návštěvě sopky Nyiragongo a jeskyním Mbanza Ngungu. Ujít si nenechte ani vodopády Zongo. Spousta zajímavostí se nachází v hlavním městě Kinshasa, kde je velká zoologická zahrada, národní muzeum a botanická zahrada. Z měst stojí za podívanou ještě Lubumbashi, kde stojí významná katedrála Cathedral of Lubumbashi.

Místní kuchyně

Většina ingrediencí je v rámci místní gastronomie pěstována přímo v Demokratické republice Kongo. Jsou to nejrůznější druhy ovoce, maniok, kukuřice, dýně, luštěniny, banány, ale také libovolné druhy masa. V tomto směru máte možnost narazit na opravdové speciality, mezi něž patří polévka z opičího masa nebo pokrm ze smažených housenek a mravenců. V jídelníčku se hodně objevují také ryby. Ať už si dáte cokoliv v Demokratické republice Kongo, vždy v jídle ucítíte chuť chilli, jež je hodně používané. K mnohým jídlům se podává i speciální Fufu. Jde o kaši z maniokové mouky. Na tamním kulinářském umění si určitě pochutnáte. Mnohdy je ale lepší neptat se, z čeho lahodná jídla vznikla.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
6.5Dobré
Středoafrická republika
Středoafrická republika: průvodce