Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Bezpečnost v Demokratické republice Kongo

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Demokratická republika Kongo bezpečná?

V Demokratické republice Kongo je zvýšená kriminalita v některých oblastech, jakými jsou Severní Kivu, Boko, Mayama, Kindamba a Mindouli. Těmto lokalitám se určitě vyhněte, protože v nich mohou probíhat neočekávané vojenské konflikty.

Pozor byste si měli dát také na okrajové oblasti velkých měst, kde se zdržují mladé gangy zlodějů a bezdomovci. Po setmění se určitě nikam nevydávejte, a to ani v pronajatém automobilu. Vždy dbejte na doporučení místních lidí a ověřujte si bezpečností situaci v oblastech, do nichž se chystáte.

Přírodní katastrofy

V Demokratické republice Kongo vám nehrozí žádné nebezpečí z pohledu přírodních katastrof.

Na co si dát v Demokratické republice Kongo pozor?

Když pomineme obecnou kriminalitu, měli byste se vyvarovat ještě několika dalším věcem. Nevyužívejte místních taxi služeb, které mohou být spojeny s přepadením a okradením, hlavně ty neověřené. Připravte se na to, že můžete být zadrženi některými z vojenských složek a propuštěni budete jen po uhrazení úplatku.

V zemi je navíc zakázáno fotografovat vojenské a policejní složky. Dokonce byste si neměli fotit ani místní obyvatele bez jejich souhlasu. Nefoťte významné, vládní a strategické budovy v zemi, z čehož obvykle vznikají nežádoucí problémy.

Postoj k alkoholu

Konzumace alkoholu není v Demokratické republice Kongo nijak omezována. Prostřednictvím supermarketů, barů a restaurací se dostanete nejenom k vybranému dovozovému alkoholu, ale také k místním destilátům.

Důležité kontakty

Honorární konzulát Kinshasa

Ave Kalemie no. 1

Kinshasa/Gombe

Tel.: +243/818881000

Email: kinshasa@honorary.mzv.cz