Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Očkování do Demokratické republiky Kongo

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Mezi povinná očkování při návštěvě Demokratické republiky Kongo patří očkování proti žluté zimnici. Mezinárodní očkovací průkaz po vás bude vyžadován už při samotné žádosti o turistické vízum. Všechna ostatní očkování jsou zcela dobrovolná a jejich aplikování záleží jen na vás. Vzhledem k výskytu nejrůznějších nemocí v zemi však patří mezi doporučovaná. Je to očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika v Demokratické republice Kongo

Berte v potaz fakt, že asi 30 % populace v Demokratické republice Kongo je nakaženo virem HIV, takže v tomto směru se snažte být obezřetní. Podceňovat byste neměli ani výskyt malárie, jež sílí hlavně v období dešťů. Ideální jsou antimalarika, kvalitní repelenty proti komárům a užívání moskytiér v noci. Pozor si dávejte i na výskyt eboly.

Čistota vody z vodovodu

V žádném případě nekonzumujte místní kohoutkovou vodu a pijte pouze vodu balenou. Někteří prodejci na ulicích vám mohou nabízet i vodu ve speciálních sáčcích. Té se také vyhýbejte. Ve vodě z vodovodu dokonce nemyjte ani ovoce a zeleninu. Zároveň si hlídejte, aby jakékoliv připravené jídlo prošlo dostatečnou tepelnou úpravou, navíc, když bude použita místní voda. Vyvarujete se tím nebezpečným žaludečním problémům.