Očkování do Demokratické republiky Kongo - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Afrika

Očkování do Demokratické republiky Kongo

Potřebuji nějaké očkování?

Mezi povinná očkování při návštěvě Demokratické republiky Kongo patří očkování proti žluté zimnici. Mezinárodní očkovací průkaz po vás bude vyžadován už při samotné žádosti o turistické vízum. Všechna ostatní očkování jsou zcela dobrovolná a jejich aplikování záleží jen na vás. Vzhledem k výskytu nejrůznějších nemocí v zemi však patří mezi doporučovaná. Je to očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika v Demokratické republice Kongo

Berte v potaz fakt, že asi 30 % populace v Demokratické republice Kongo je nakaženo virem HIV, takže v tomto směru se snažte být obezřetní. Podceňovat byste neměli ani výskyt malárie, jež sílí hlavně v období dešťů. Ideální jsou antimalarika, kvalitní repelenty proti komárům a užívání moskytiér v noci. Pozor si dávejte i na výskyt eboly.

Čistota vody z vodovodu

V žádném případě nekonzumujte místní kohoutkovou vodu a pijte pouze vodu balenou. Někteří prodejci na ulicích vám mohou nabízet i vodu ve speciálních sáčcích. Té se také vyhýbejte. Ve vodě z vodovodu dokonce nemyjte ani ovoce a zeleninu. Zároveň si hlídejte, aby jakékoliv připravené jídlo prošlo dostatečnou tepelnou úpravou, navíc, když bude použita místní voda. Vyvarujete se tím nebezpečným žaludečním problémům.