Botswana - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Afrika

Botswana: průvodce

23°C
Aktuálně
21°C
Průměrně

Botswana

Hodnocení průvodce: 9.5

Chcete-li prožít to nejzáživnější kempování v Africe, pak rozhodně vyrazte do Botswany. Ta je pro cestovatele tohoto typu, jako stvořená a díky své rozmanitosti dokáže nabídnout v podstatě každému něco. Pojem safari nabývá v této zemi zcela nového a mnohem divočejšího rozměru. Spousta živočichů, tajuplný duchovní svět tamních obyvatel a krásy nejrůznějších podob. Dovolená v Botswaně je v tomto směru zárukou hojnosti, které se vám dostane plnými doušky. Jedinečné krásy budete moci spatřit ve formě písečných pláží, ale také rozvodněné delty řeky Okavango. Ta mimochodem patří k největším vnitrozemským deltám na světě.

Botswanu si zamilujete pro její neotřelost, jedinečnost a nádhery, jež budete moci spatřit při svém putování. Pohybovat se budete především po rovinatém terénu, ze kterého vyčnívá několik vrcholků hor. Tou nejvyšší je Tsodilo s výškou 1 489 metrů nad mořem. Kromě delty Okawango je třeba zmínit i ostatní významné toky, kam patří Shashe, Limpopo a Linyanti. Až sedmdesát procent Botswany pak zabírá poušť, kde tu nejznámější tvoří Kalahari.

Co navštívit v Botswaně

Mapa Botswany vám dává celkem na výběr, jak můžete strávit nezapomenutelnou dovolenou. Pokud se budete pohybovat ve větších městech, originálním zážitkem budou určitě trhy. V případě, že vyrazíte na ta správná a bezpečná místa, okusíte i skutečnou atmosféru nočního života. Vydávat se můžete i do malých vesnic, kde na vás čeká kultura místních obyvatel, ale také rybaření. Oblíbenou činností jsou přelety nad deltou Okavanga nebo pozemní výlety do této oblasti.

Jestliže tento vnitrozemní stát budete chtít poznat opravdu do detailu, neměli byste si nechat ujít například Národní park Chobe, kde máte velkou šanci narazit na stáda slonů. Zajímavé jsou i ostatní pouštní parky s divokou zvěří. Jedním z nich je rezervace Central Kalahari. Dále jsou to Vikroriiny vodopády, řeka Zambezi, mokřady Linyanti, rezervace Moremi a Národní park Makgadikgadi, kde pohlédnete na spoustu dravců, ale také na růžové plameňáky.

Místní kuchyně

Botswanskou gastronomii si velice rychle zamilujete. A to především z toho důvodu, že je bohatá a pestrá. Pokud patříte k milovníkům masa, jistě oceníte jeho vyšší kvalitu, ať už půjde o maso kuřecí, skopové nebo hovězí. Častým druhem přípravy je dušení a grilování. K tomu si samozřejmě můžete dopřávat bezpočet nejrůznějších ingrediencí a příloh, jakými je například divoký špenát Morogo. Okusit můžete i maso s dušeným kořenem leknínu označované jako Tswee. Kromě speciálního aromatického koření jsou využívány i čirokové mouky a proso, z něhož se připravuje hodně pokrmů. Jednou z populárních příloh je kukuřičná kaše. Ta může být podávána i s drceným masem nazývaným jako Seswaa. A pokud se náhodou neobejdete bez evropské stravy, nezoufejte, protože ve velkých městech narazíte na fastfoody typu McDonald´s a další.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Botswana

    Nenalezeny žádné záznamy.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce
6.5Dobré
Středoafrická republika
Středoafrická republika: průvodce