Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Bezpečnost v Botswaně

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Botswana bezpečná?

Kriminalita v Botswaně je na běžné úrovni a nikterak se nevymyká standardu. Určité ostražitosti byste měli dbát spíše v hlavním městě a v těch větších, kde je přece jenom výskyt drobných zlodějíčků. Vyvarujte se také nočním procházkám do odlehlejších uliček, kde byste se mohli setkat s nepříjemným přepadením. Snažte se u sebe nosit menší množství cenností a peněz.

Přírodní katastrofy

Ryze přírodní katastrofy v Botswaně pravděpodobně nehrozí. Pozor byste si měli dávat ale v samotné přírodě a při jakémkoliv kempování. Jednotlivé rezervace totiž nejsou oplocené, takže divoká zvířata se v zemi potulují zcela volně. To platí také v případě, že byste se chtěli koupat v řekách a jezerech. Takové ochlazení si raději odpusťte, protože nikdy nevíte, jací tvorové žijí pod vodou – od hrochů po krokodýly.

Na co si dát v Botswaně pozor?

V Botswaně se nemusíte omezovat. A to ani z pohledu společenského chování, které by bylo ovlivňováno náboženstvím. Díky převládajícímu křesťanství se připravte spíše na větší vstřícnost obyvatel. Zvyknout byste si měli na laxnější přístup tamních lidí, jež mají na všechno dostatek času.

Postoj k alkoholu

Alkohol je v Botswaně běžně dostupný. Zakoupit jej můžete nejenom v nejrůznějších barech a restauracích, ale také v supermarketech. Za ochutnání stojí například místní pivo Lion Beer a Lafer. Mezi oblíbené alkoholické nápoje patří také Chibuka vyráběná z čiroku, cider Bojalwa a zázvorové pivo.

Důležité kontakty

Honorární konzulát České republiky v Gaboronu

Thebe Circle

plot 2819

Ext. 10, Gaborone

P.O.Box 70424

Tel.: +267/ 318 4597

Email: gaborone@honorary.mzv.cz

Oblíbené hotely: Botswana

    Nenalezeny žádné záznamy.