Benin - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Afrika

Benin: průvodce

27°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Benin

Hodnocení průvodce: 8.5

Benin neboli Beninská republika leží v západní části Afriky. Tento mnohými turisty opomíjený stát není velký svou rozlohou, ale duchem. Jeho složitá a dlouhá minulost jej doprovází až dodnes. V současnosti lze Benin označit za rozkvítající africkou zemi, která láká nejenom ekoturisty. Dovolená v Beninu je o poznávání, nasátí opravdové africké atmosféry a o zážitcích. Dominantou této destinace je především velké zastoupení zvířat pobíhajících po národních parcích. Každý turista je v Beninu vítaným, což poznáte i na chování místních lidí. Veselost, pestrost a příležitost zažít něco nového a netradičního. Takový je Benin v celé své kráse.

Většina jeho území je spjata s nížinami, což dokazuje i průměrná nadmořská výška v zemi kolem 100 metrů nad mořem. Nejvyšším bodem Beninu je hora Mont Sokbaro se svou výškou 658 metrů nad mořem. Vedle překrásných národních parků dochází ke střídání vyprahlých krajin s těmi posetými baobaby a nejrůznějšími keři. Benin je zemí, která se mimo jiné z části dotýká mořské hladiny, a to přímo Guinejského zálivu.

Co navštívit v Beninu

Benin je africkou zemí plnou radosti a nadšení. Toho můžete využít při pořádání libovolných kulturních a společenských akcí, jichž se stanete návštěvníky. Vedle pravidelných festivalů jsou to nejrůznější sportovní akce pro dospělé i děti. Za nimi stojí spolky, ale také naučná muzea. Lokality kolem moře jsou jako stvořené pro surfaře a poznávání podmořského světa. Zde budete moci realizovat spoustu vodních aktivit. Tím největším lákadlem však budou výlety do přírody, projíždění národními parky a pozorování divokých zvířat.

Mapa Beninu vás nasměruje tou správnou cestou. Je to například jezero Nokwe nebo jeden z nejpopulárnějších národních parků Pendjari. Právě v něm budete moci pozorovat lvi, gepardy, slony a hromadu dalších druhů zvířat. Z přímořských letovisek určitě vede město Cotonou, kde na vlastní kůži poznáte opravdový život v Beninu. V hlavním městě Porto Novo stojí za návštěvu muzeum Mesée Ethnographique de Porto Novo. Ve městě Ouidah zase uvidíte tradiční voodoo náboženství. Své skvosty v podobě kulturního dědictví UNESCO si pro vás připraví i město Abomey, kde se nachází muzeum Musée Historique d´Abomey a královský palác.

Místní kuchyně

Benin je zemí, kde se z velké části konzumuje vegetariánská strava, jíž vévodí rajčata, nejrůznější druhy zeleniny, arašídy, rýže, fazole, sladké brambory, ale také exotické ovoce. Obávat se nemusí ani milovníci masa, jež na talířích spatří hlavně kozí a hovězí maso. Kombinací těchto a jiných ingrediencí vznikají tradiční pokrmy Beninu. Ochutnat můžete například speciální knedlíky v pikantní omáčce nazývané Akpan, lahodnou omáčku z rajčat, pepře a cibule Moyo, loupané fazole na palmovém oleji Acarajé a grilované banány Aloko. Pokud byste měli chuť na sladký dezert, ochutnejte Beye, což je vynikající arašídový koláč.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce
6.5Dobré
Středoafrická republika
Středoafrická republika: průvodce