Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Bezpečnost v Beninu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Benin bezpečný?

Při návštěvě Beninu byste měli dbát jistých opatření, aby se pro vás tato země stala skutečně bezpečnou a prožitá dovolenou byla nezapomenutelnou. Platí to hlavně ve větších městech, kde je vhodné vyhýbat se odlehlejším lokalitám. Tohoto doporučení dbejte dvojnásob po setmění, kdy by mohlo dojít k nežádoucímu přepadení. I během dne si hlídejte své osobní věci a raději si udělejte kopie cestovních dokladů.

Přírodní katastrofy

Vaše dovolená v Beninu by neměla být narušena žádnou přírodní katastrofou. V tomto směru se nemusíte čehokoliv obávat. Jediným nepřítelem se vám mohou stát silné mořské proudy, které vás zanesenou na otevřené moře. Proto dbejte rad a pokynů tamních lidí.

Na co si dát v Beninu pozor?

V některých oblastech Beninu je celkem rozšířené islámské náboženství, takže se podle toho také chovejte. Jde především o dodržování společenských pravidel. Pokud budete pořizovat fotky z Beninu, rozhodně se vyvarujte zvěčňování vojenských objektů. Nefoťte ani policisty, včetně významných státních objektů.

Postoj k alkoholu

S nákupem a konzumací alkoholu nebudete mít v Beninu větších problémů. Kromě místních specialit si samozřejmě můžete dopřávat i některých dovozových destilátů. Ty budou dostupné hlavně v restauracích a barech.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Abuja

Gnassingbe Eyadema Street No. 5

Asokoro

Abuja

P.O.Box 4628

Tel.: +234/703 757 1096

Email: abuja@embassy.mzv.cz