Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Burkina Faso: průvodce

39°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
BF flag

Burkina Faso

Hodnocení průvodce: 7.7

Stát Západní Afriky jako by prezentoval hlavní symboly tohoto kontinentu. Překrásná země s přívětivým obyvatelstvem, jejíž pověst tak trochu kazí občasné teroristické útoky. Pokud se však zařadíte na seznam těch obezřetných a pozorných turistů, budete mít možnost spatřit rozmanitost Burkina Faso. Kombinace teplého podnebí, proslulých hudebních festivalů a otevřenosti tamních lidí vás jistě potěší a nadchne. Dovolená v Burkina Faso se stane vaším cílem hned z několik pádných důvodů. Okusíte kouzlo velkých měst, tradice odlehlých vesnic, zahledíte se do poutavé geografie země a načerpáte sílu z okouzlující krajiny. Cesta do Burkina Faso stojí opravdu za to.

Většina povrchu v zemi je rovinatého charakteru jen s drobnými vyvýšeninami. Přesto se zde nachází několik vrcholků přinášejících nezapomenutelné výhledy. Je to například Hornoguinejská vysočina a nejvyšší hora Ténakourou s výškou 749 metrů nad mořem. Mezi geografické skvosty Burkina Faso patří příkopový zlom Falaise de Banfora nebo tři významné řeky. Jsou to Bílá, Černá a Červená Volta. Burkina Faso je zemí sousedící s Mali, Nigerem, Ghanou, Beninem, Togem a Pobřežím slonoviny.

Co navštívit v Burkina Fasu

Své putování po Burkina Faso můžete započít například ve velkých městech, kde se lze věnovat objevování tamních pamětihodností. Zde patří k oblíbeným činnostem nakupování, návštěva vyhlášených restaurací a v neposlední řadě i účast na kulturních akcích. V zemi se totiž koná spousta hudebních festivalů. Nakonec se můžete zaměřit na samotné cestování a objevování přírody Burkina Faso.

V zemi máte možnost spatřit hodně přírodních krás a historických objektů. Začít lze kupříkladu ve městě Bobo Dioulasso, kde se nachází kuželovité věže se vzpěrami nazývané Grande Mosque. Spousta historie z dob válek na vás dýchne ve vesnici Niansogoni Village, jež je mimochodem označována, jako posvátné místo. V Burkina Faso se nachází i několik významných muzeí. Ve městě Bodo Dioulasso je to Musée Communal Sogossira Sanon, ve městě Ougadougou je to National Museum a Musée de la Musique. Ochuzovat se pochopitelně nemusíte ani o krásy přírody, ke kterým patří jeden z přírodních zázraků Dômes de Fabedougou. Vyhlášená je skvostná rezervace Réserve de Nazinga, jejíž plocha je 97 000 hektarů. Svou dovolenou v Burkina Faso pak nezapomeňte zakončit u vodopádů Karfiguéla Waterfalls. Připravte se však na to, že jde o bahnité, nikoliv průzračné vodopády.

Místní kuchyně

Burkina Faso je zemí, která žije z toho, co si sama vypěstuje. Od toho se pochopitelně odráží i tradiční kuchyně místních obyvatel. Ochuzeni pochopitelně nebudete o maso, ale ani o čerstvé ryby. Tyto hlavní ingredience většiny jídelníčků jsou kombinovány s čirokem, klasickými bramborami, kukuřicí, ořechy a rýží. Z toho všeho jsou připravovány lahodné saláty jako přílohy. Oblíbeným pokrmem je kupříkladu Brochette neboli maso na jehlách doplněné o vynikající omáčky. V nich máte možnost spatřit proso, kukuřici nebo rýži. Je pochopitelné, že v rámci gastronomie v Burkina Faso okusíte zase něco nového, avšak dostatečně lahodného.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce
6.5Dobré
Středoafrická republika
Středoafrická republika: průvodce