Bezpečnost v Burkina Fasu - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost v Burkina Fasu

Je Burkina Faso bezpečné?

Bezpečností situace v zemi nepatří zrovna k těm nejlepším, k čemuž mimochodem přispěl teroristický úrok v hlavním městě v roce 2017. Například ve větších městech, jakými jsou Bobo Dioulasso a Ouagadougou není vhodné vycházet ven po setmění nebo chodit do odlehlejších čtvrtí. Nevhodné pro návštěvu jsou také příhraniční oblasti s Mali. Zároveň se vyvarujte jakýmkoliv jízdám večer, ať už osobním automobilem, tak autobusem, protože hrozí přepadávání tamními gangy.

Při turistice a poznávání Burkina Fasa dbejte na základní bezpečnostní opatření každého cestovatele. Noste při sobě přiměřené množství hotovosti, mějte kopie cestovních dokladů a cennosti si raději nechávejte v hotelovém trezoru.

Přírodní katastrofy

V období od června do září provází některé oblasti Burkina Fasa poměrně výrazné dešťové přeháňky, které sebou mohou přinést rozvodňování řek, ale také drobné záplavy a sesuvy půdy. Vždy se před cestou do dané lokality informujte o aktuálním stavu.

Na co si dát v Burkina Fasu pozor?

Při návštěvě Burkina Fasoa byste měli respektovat především zákazy a nařízení v zemi. Místní si poměrně dost váží své přírody, takže jakékoliv signalizace, značky a nařízení rozhodně neporušujte. Vždy a za všech okolností uposlechněte příkazy ozbrojených složek s nimiž nemá cenu diskutovat. Akorát si přiděláte problémy.

Pokud máte v plánu při procházkách a projížďkách zemí pořizovat přemíru fotografického materiálu, raději si v hlavním městě požádejte o povolení k takové činnosti. Může se totiž stát, že při focení významnějších objektů po vás může být vyžadováno.

Postoj k alkoholu

S dostupností alkoholu to v zemi není nijak hrozné, i když část populace vyznává islámské náboženství. S dovozovým, ale i tamním alkoholem se setkáte v barech, restauracích a obchodech. Pokud budete chtít ochutnat alkoholické nápoje místních kmenů, vždy si dávejte pozor na obsah alkoholu, protože ten může být někdy až příliš vysoký.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Akkra

Hilla Limann Highway No. 2

Accra-North, Accra

Tel.: +233(0) 30 2 223 540

Email: accra@embassy.mzv.cz