Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Očkování do Burkina Fasa

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Abyste byli vpuštěni na území Burkina Fasa, potřebujete jediné povinné očkování, a tím je to proti žluté zimnici. Jakákoliv další očkování jsou doporučená. Je však pravdou, že se je nevyplácí podceňovat, protože vás mohou ochránit minimálně před základními nemocemi v zemi. Je to očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika v Burkina Fasu

Při cestě do Burkina Fasa byste neměli opomíjet, že navštěvujete africkou zemi s omezenějšími hygienickými návyky. To se pochopitelně může projevit v některých dalších nemocech vyskytujících se ve vybraných lokalitách. Proto svou cestu konzultujte s vhodným lékařem, jež vám možná i některá další očkování. Mezi ně může patřit ještě meningokoková meningitida, cholera, ale také očkování proti dětské obrně a vzteklině. Ta se hodí při kontaktu s opuštěnými zvířaty na vesnicích, jež touto nemocí mohou být nakažena. V omezené míře se lze v Burkina Faso setkat také s malárií. V žádném případě nepodceňujte ani ji. V oblastech s vyšší vlhkostí a přemírou komárů využívejte účinných repelentů. Praktické jsou také moskytiéry pro ničím narušovaný spánek.

Čistota vody z vodovodu

Pití kohoutkové vody v Burkina Fasu se raději vyhněte. Mohli byste si tím přivodit nežádoucí zdravotní komplikace. Vyhýbejte se také ledu vyrobenému z vody z vodovodu. Ve všech případech využívejte jen balenou vodu.