Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Očkování do Středoafrické republiky

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

V zemi je vyžadováno pouze jediné povinné očkování, a tím je to proti žluté zimnici. Všechna ostatní jsou pouze doporučovaná. Je však pravdou, že je vzhledem ke zhoršeným hygienickým návykům v zemi je lepší nic nepodceňovat. Patří mezi ně kupříkladu žloutenka typu A, žloutenka typu B, břišní tyfus a tetanus.

Zdravotní rizika ve Středoafrické republice

Ve Středoafrické republice na vás čeká hned několik nebezpečí spojených s vaším zdravím. Je to například výskyt malárie v oblastech s vyšší vlhkostí. Na výpravy do těchto oblastí byste se měli určitě připravit, a to za pomoci vhodných antimalarik a repelentů proti komárům. Výjimkou není ani meningitida. Rozhodně se vyvarujte jakéhokoliv kontaktu s opuštěnými zvířaty, jež mohou být přenašeči vztekliny. Pokud chcete mít jistotu, nechte se proti této nemoci očkovat.

V potaz berte také fakt, že asi 6 % populace v zemi je nakaženo chorobou HIV, takže při jakémkoliv kontaktu s lidmi buďte dostatečně obezřetní.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutkovou vodu ve Středoafrické republice rozhodně nepijte, protože by u vás mohla vyvolat nepříjemné zažívací a střevní potíže, včetně horších onemocnění. Konzumujte pouze vodu balenou, kterou využívejte také při oplachování ovoce a zeleniny nebo k ústní hygieně. V zemi se vyplatí dodržovat hygienické návyky a hlídat i správnou tepelnou úpravu pokrmů, čímž se vyhnete spoustě problémů.