Bezpečnost v Bahrajnu - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Asie

Bezpečnost v Bahrajnu

Je Bahrajn bezpečný?

V Bahrajnu je relativně nízká kriminalita, dochází zde pouze k drobným krádežím, hlavně v oblasti staré tržnice. Mějte svoje osobní věci vždy pod dohledem a zbytečně nedávejte na odiv cennosti a hotovost. Pozorní byste měli být také v noci, především ženy by se neměly po setmění potulovat po městech samy. Vzhledem k nespokojenosti šíitských obyvatel s vládou dochází čas od času k protestním akcím a protivládním demonstracím, kde jsou často páleny pneumatiky a drobné výbušniny. Pokud můžete, vyhýbejte se raději místům s velkou koncentrací lidí a buďte velmi obezřetní v blízkosti obchodních center, kin, diskoték, nočních klubů apod.

Přírodní katastrofy

Vzhledem k vysokým letním teplotám může zemi sužovat velké sucho a s tím spojená oblaka prachu.

Na co si dát v Bahrajnu pozor?

Bahrajn je sice zemí se sociálně liberálním prostředím, přesto se jedná o muslimskou zemi. Je proto doporučeno dodržovat místní pravidla a zvyklosti, především v období posvátného měsíce Ramadánu a šíitských náboženských festivalů. Místní lidé jsou k turistům velmi přívětiví a tolerantní. Ženy ze západu zde chodí běžně nezahalené, ale plavky a vyzývavé oblečení využijte raději pouze na pláži nebo v hotelovém resortu. Zahalit se budou muset ženy, pokud budou chtít navštívit některou z mešit, zde by i muži měli volit dlouhé kalhoty a zahalená ramena. Přísně zakázáno je focení vládních a vojenských objektů.

Postoj k alkoholu

Náboženství islámu nepovoluje pití alkoholu, proto ho běžně na ulici či v obchodě nenajdete. Dostupný bývá za patřičně drahou sumu pouze v hotelových restauracích.

Důležité kontakty

Zastupitelský úřad pro Českou republiku se v Bahrajnu nenachází, občané ČR se mohou obrátit na úřad v Saudské Arábii či v nutných případech také na Honorární konzulát v Bahrajnu.

Velvyslanectví České republiky v Saúdské Arábii

Saad Bin Gharir Street

Al-Nuzha District

11693 Rijád

P.O.B. 94305

Tel: +966/11/4503617-8

E-mail: riyadh@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Bahrajn

    Nenalezeny žádné záznamy.