Bezpečnost v Bangladéši - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Asie

Bezpečnost v Bangladéši

Je Bangladéš bezpečný?

Destinace patří mezi ty výrazně rizikové. Demonstrace a násilné potyčky na ulici jsou na běžném pořádku. Od roku 2016 zde navíc platí riziko teroristických útoků. Doporučujeme vyhýbat se místům, kde se shromažďuje velké množství osob, především cizinců a omezit pohyb na kole či pěšky jen na nezbytně nutnou dobu. Obyvatelé Bangladéše jsou velmi chudí a cizinci se tak často stávají terčem útoků a krádeží. Nevystavujte na odiv své cennosti a vždy choďte raději ve skupince, v noci nevycházejte ven vůbec. Není také vhodné pouštět se do politických a náboženských diskuzí a pít na veřejnosti alkohol. Ministerstvo zahraničních věcí výrazně nedoporučuje cesty do pohraničních oblastí se severovýchodními státy Indie a Myanmaru, kde se pohybují separatistické etnické skupiny a pašují se zbraně a drogy.

Přírodní katastrofy

Podnebí ovlivňují monzuny přinášející pravidelné a vydatné srážky. Vzhledem k tomu, že Bangladéš leží na deltě řek Gangy a Brahmaputry, jsou zde časté ničivé povodně a tajfuny, které pravidelně ničí místní obydlí a připravují o život několik stovek lidí.

Na co si dát v Bangladéši pozor?

Bangladéš je z větší části muslimská země a její obyvatelé lpí na dodržování pravidel islámu. Dnem pracovního klidu je zde pátek. Muži smí vstoupit do mešit pouze bez bot a v dlouhých kalhotách. Do některých mešit je povolen vstup i ženám, ale doporučuje se jim nosit volnější oblečení, které skrývá ramena a kolena. Tílka, šortky a minišaty jsou nepřijatelné. Pokud chcete fotografovat posvátné objekty, je potřeba mít svolení hlídače. Na některá místa v zemi je nemuslimům dokonce vstup zakázán. Obyvatelé Bangladéše nejsou zvyklý na náš rychlý způsob života, často ztrácí pojem o čase, proto počítejte s tím, že mohou dorazit o něco dříve či později, než jak bylo domluveno.

Postoj k alkoholu

V rámci pravidel islámu není povoleno pít alkohol na veřejnosti. Alkohol je navíc dostupný pouze v hotelových či luxusních restauracích.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky přímo v Bangladéši není, cestovatelé se mohou obrátit na Velvyslanectví České republiky v Indii nebo na Honorární konzulát v Bangladéši.

Honorární konzulát v Dháka

Monem Business District, Level 2, East Tower, 111,

Bir Uttam C.R. Dutta Road,

1205 Dháka

Tel: +88 02 963/2011-2013

E-mail: dhaka@honorary.mzv.cz

Oblíbené hotely: Bangladéš

    Nenalezeny žádné záznamy.