Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Časté otázky cestovatelů do Bangladéše

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Dolarem se dají v Bangladéši zaplatit pouze určité služby jako je vízum či doprava. Mějte proto u sebe vždy alespoň nějakou místní hotovost.
Dá se platit eurem?
Zaplatit eurem se vám v Bangladéši nepovede. Doporučujeme volit raději místní měnu.
Dá se domluvit anglicky?
Ve větších městech mluví většina obyvatelstva běžně anglicky, na vesnicích jen někteří.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Jedním z hlavních dopravních prostředků po Bangladéši je rikša, vozíček zaháknutý za jízdní kolo. Rikšy stojí téměř na každém rohu a někdy se o své zákazníky téměř perou. Rikšy jsou oblíbeným dopravním prostředkem, i když velmi zdržují hromadnou dopravu. Pokud toužíte po větším dopravním prostředku, můžete zvolit dopravu autobusem. Ta pokrývá většinu velkých měst a je relativně levná. Rozhodně se nedoporučuje cestovat po Bangladéši osobním vozem bez řidiče. Stav komunikací je velmi špatný a cestování autem vám může trvat velmi dlouho. Také vlaky spojují hlavní městská centra, avšak jezdí zde velmi pomalu. Pokud chcete cestovat na kratší vzdálenost, narazíte na taxi před hotely či v centru velkých měst. Nejlevnějším způsobem cestování po Bangladéši jsou menší přívozy, které plují mezi jižními přístavy a deltou řeky Gangy. Existuje pět hlavních přístavů: Dhaka, Narayanganj, Chandpur, Barisal a Khulna.
Jaká je dostupnost internetu v Bangladéši?
Internet je v Bangladéši překvapivě relativně přístupný. V turistických lokalitách jsou internetové kavárny zcela běžné, ale i v menších městech se vždy najde nějaký počítač s připojením. Rychlost však nebývá příliš závratná.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná doba letu se liší dle doby strávené mezipřistáním. S jedním přistáním se do Bangladéše můžete dostat zhruba za 16-24 hodin.

Oblíbené hotely: Bangladéš

    Nenalezeny žádné záznamy.