Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Burundi

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Na platbu dolarem se v Burundi nemůžete spoléhat. Systém v zemi je nyní nestálý. V hlavním městě je možnost, že jej někteří prodejci přijmou. Na venkově mějte vždy místní měnu.
Dá se platit eurem?
Platba eurem zde není běžná. V aktuální situaci se na ni nelze spoléhat. Pokud budete vyjíždět na venkov, mějte s sebou určitě místní měnu burundský frank.
Dá se domluvit anglicky?
Ve velkých městech se na některých místech anglicky domluvíte, ale není to příliš časté. Místní mluví francouzsky nebo africkými jazyky. Mimo velká města je tedy znalost angličtiny malá.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud se v Burundi budete chtít přepravovat automobilem, myslete na špatný stav silnic. Silniční síť je hustá, ale kvalita silnic je nízká. V období dešťů se průjezdnost ještě zhoršuje. Máte také možnost přepravovat se autobusem. Ty jezdí v okolí velkých měst. V těch také najdete taxi službu nebo minibusy.
Jaká je dostupnost internetu v Burundi?
V hotelech se můžete připojit na Wi-Fi síť. Ve městech si také můžete koupit místní SIM kartu s internetem. Pokud se vydáte dále od velkých měst, připojení je zde slabé nebo velmi nekvalitní.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná doba letu z Prahy do Bujumbury je i s mezipřistáními 15 hodin.