Časté otázky cestovatelů do Estonska | cKlub.cz
Evropa

Časté otázky cestovatelů do Estonska

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americkým dolarem v Estonsku moc dobře nezaplatíte. Pokud touto měnou disponujete, raději ji vyměňte za eura už v České republice nebo v některé z estonských směnáren.
Dá se platit eurem?
Ano, euro je totiž oficiální měnou Estonska, takže s ním zaplatíte na libovolném místě v zemi.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je v Estonsku poměrně rozšířeným jazykem. Rozhodně se s ním domluvíte ve větších městech a v turisticky vyhledávaných lokalitách. V odlehlejších oblastech to může být o něco horší, je ale pravdou, že i někteří postarší jedinci vám budou rozumět alespoň základy angličtiny. Pro jistotu se naučte několik základních frází v estonštině.
Jaké jsou možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud se pohybujete po velkých městech, využijte klidně městskou hromadnou dopravu, která funguje na výbornou a je levná. Oblíbené jsou i taxi služby nebo alternativní dopravci v podobě služeb Uber a Taxify. Na delší vzdálenosti se vám kromě autobusové dopravy nabízí také ta vlaková. Vzhledem k menší rozloze Estonska budete schopni dostat se ź jedné strany země na tu druhou během 3 – 4 hodin jízdy. Rychlejší způsob pak představují vnitrostátní letecké linky. V okamžiku, kdy se octnete na ostrovech, volte raději pronájem automobilu, s nímž se dopravíte opravdu kamkoliv.
Jaká je dostupnost internetu v Estonsku?
Bezdrátový Wifi internet je v Estonsku dostupný téměř všude. Dvojnásob to platí pro velká města. K internetu se tímto způsobem připojíte v hotelích, na letištích, kavárnách, restauracích a na dalších místech. Pokud se dostanete mimo dosah bezdrátového internetu, lze využívat datových služeb českých operátorů, kteří vám budou v rámci roaming nabízet služby za stejné ceny jako v České republice.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se do Estonska dopravíte zhruba za 3,5 hodiny podle toho, přes jakou zemi poletíte.

Oblíbené hotely: Estonsko

    Nenalezeny žádné záznamy.