Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Bezpečnost v Kuvajtu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Kuvajt bezpečný?

Kuvajt lze označit za jednu z nejvíce bezpečných zemí široko daleko. Z pohledu kriminality se nemusíte obávat ani ve větších městech. Ano, v přelidněných lokalitách si raději hlídejte své osobní věci, nestává se však moc často, že byste narazili na kapsáře a zloděje.

Přírodní katastrofy

Jediné riziko v tomto směru představují písečné bouře. Ty mohou být nebezpečné hlavně v okamžiku, kdy se sami vydáváte do pouští. Hrozí velice snadná ztráta orientace. Proto dbejte na doporučení místních, popřípadě takové výlety realizujte se zkušenými průvodci, jež vědí, jak se v takových situacích zachovat.

Na co si dát v Kuvajtu pozor?

V Kuvajtu byste měli ctít především místní náboženství, které je muslimského charakteru. To se promítá do oblékání při návštěvách mešit, kdy je do takových komplexů třeba vstupovat s dostatečně zahalenými partiemi těla – dlouhé kalhoty u mužů, ženy zahalená kolena a ramena. Při běžném procházení měst nejsou tak striktní povinnosti vyžadovány. Pohlídejte si také to, že alkohol je v zemi zakázaný. Pozor si dávejte na svátek zvaný Ramadán, při kterém se nesmí konzumovat žádné jídlo na ulici.

Určitým rizikem se může stát poměrně chaotický provoz ve velkých městech. Řidiči moc často nerespektují přechody pro chodce, takže si dávejte pozor, kdy vstoupíte do vozovky.

Postoj k alkoholu

Muslimské vyznání se rázně promítá i do konzumace alkoholu, který je v zemi zakázaný, respektive jeho vlastnění. Spousta lidí však má doma nějaký ten alkohol, jehož dostupnost pro vás jako turisty však bude mnohem těžší než kdekoliv jinde.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Kuvajtu

Al-Nuzha, Block 3

Street 34

House 13

Kuvajt

P.O.Box 1151

Tel.: +965/22529018

Email: kuwait@embassy.mzv.cz