Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Evropa

Očkování do Lotyšska

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

V Lotyšsku nehrozí žádné zvláštní nemoci, oproti těm, které by nás mohly překvapit doma. Stačí si tedy před cestou ověřit, zda máte aktuální běžná přeočkování. Pokud byste delší dobu pobývali v přírodě, je doporučeno přidat si k nim ještě očkování proti klíšťové encefalitidě.

Zdravotní rizika v Lotyšsku

V Lotyšsku vás sice nečeká malárie, nebo jiná neobvyklá rizika, možná vás ale překvapí jejich úroveň zdravotnictví. Jsou na tom o něco hůře než v České republice, nemocnice mají méně kvalitního vybavení. Stále je to ale rozvinutá evropská země, kde vás v případě potřeby dostatečně ošetří. Každopádně je doporučeno zařídit si před cestou pojištění. Zdarma vás v Lotyšsku ošetří jen v takových případech, které jsou neodkladné a není možné s jejich léčením počkat na návrat domů.

Čistota vody z vodovodu

S čistotou vody není v Lotyšsku problém. Můžete bez obav pít vodu z vodovodu. Někdy se v cestovatelských zkušenostech objevují různé předsudky ohledně vody v Lotyšsku jako pozůstatky dob sovětského svazu. Dnes je ale voda naprosto nezávadná. Případnou nezvyklou chuť můžete kompenzovat filtrací.

Oblíbené hotely: Lotyšsko

 • Riga a Tallin
  Lotyšsko - Riga
 • od 5 999 Kč
  Pohádkový advent v Pobaltí
  Lotyšsko - Riga
 • od 7 399 Kč
  Hlavní města Pobaltí a Helsinky
  Lotyšsko - Riga