Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Očkování do Mali

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Před cestou do Mali se musíte nechat očkovat proti žluté zimnici. Při příjezdu musíte předložit mezinárodní očkovací průkaz. Toto očkování se aplikuje jednou dávnou a nejméně 10 dní před odjezdem. Další očkování jsou pouze doporučená jako například vakcína proti žloutence typu A. Ta se očkuje v jedné dávce nejméně 7 dní před odjezdem. Další doporučené cestovatelské očkování je proti břišnímu tyfu.

Zdravotní rizika v Mali

Rizikem v Mali může být nemoc malárie. Přenášejí ji komáři svým štípnutím a hrozí aktuálně v celé zemi. Jako ochrana před touto nemocí je důležitá prevence, tedy používání repelentu, případně moskytiéry a větší ostražitost. Pokud byste se měli v Mali více pohybovat v rizikových oblastech nebo přijedete v období od června do listopadu, kdy je více komárů, můžete s cestovním lékařem probrat, zda nemáte užívat preventivně antimalarika. Ohledně zdravotnictví musíte počítat s tím, že země je velmi chudá a že na vás nebudou čekat evropské nemocnice. Před cestou si sjednejte kvalitní cestovní pojištění.

Čistota vody z vodovodu

Voda zde pro nás není vhodná k pití. Je lepší si ji převařit nebo filtrovat. Ideální je sehnat ve městech vodu balenou. S vodou je vůbec v Mali problém, velká část obyvatel nemá k pitné vodě ani přístup a musí si ji donášet ke svým obydlím.