Očkování do Mali - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Afrika

Očkování do Mali

Potřebuji nějaké očkování?

Před cestou do Mali se musíte nechat očkovat proti žluté zimnici. Při příjezdu musíte předložit mezinárodní očkovací průkaz. Toto očkování se aplikuje jednou dávnou a nejméně 10 dní před odjezdem. Další očkování jsou pouze doporučená jako například vakcína proti žloutence typu A. Ta se očkuje v jedné dávce nejméně 7 dní před odjezdem. Další doporučené cestovatelské očkování je proti břišnímu tyfu.

Zdravotní rizika v Mali

Rizikem v Mali může být nemoc malárie. Přenášejí ji komáři svým štípnutím a hrozí aktuálně v celé zemi. Jako ochrana před touto nemocí je důležitá prevence, tedy používání repelentu, případně moskytiéry a větší ostražitost. Pokud byste se měli v Mali více pohybovat v rizikových oblastech nebo přijedete v období od června do listopadu, kdy je více komárů, můžete s cestovním lékařem probrat, zda nemáte užívat preventivně antimalarika. Ohledně zdravotnictví musíte počítat s tím, že země je velmi chudá a že na vás nebudou čekat evropské nemocnice. Před cestou si sjednejte kvalitní cestovní pojištění.

Čistota vody z vodovodu

Voda zde pro nás není vhodná k pití. Je lepší si ji převařit nebo filtrovat. Ideální je sehnat ve městech vodu balenou. S vodou je vůbec v Mali problém, velká část obyvatel nemá k pitné vodě ani přístup a musí si ji donášet ke svým obydlím.