Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Namibie

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar byste měli po příletu vyměnit za namibijský dolar, protože s ním uhradíte služby maximálně na letišti nebo na omezených místech v turistických destinacích.
Dá se platit eurem?
S eurem se v Namibii nedá platit. Je však z pohledu kurzu výhodnou měnou pro směnu za namibijský dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, angličtina je oficiálním jazykem v zemi. Pokud se však vydáte mezi domorodé kmeny, s největší pravděpodobností se setkáte s jejich tradičním nářečím.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k charakteru země a její rozloze, jakou Namibie je, volte s největší pravděpodobností půjčení automobilu. Tato služba je cenově dostupná a mnohdy se odvíjí od toho, jaký komfort si chcete dopřát. Právě díky vypůjčenému automobilu budete schopni navštívit i odlehlejší místa s překrásnou přírodou. Ideální volbou jsou terénní vozy, jež vám zpřístupní i hůře dostupné lokality. Pozor si dávejte na to, že v Namibii se jezdí vlevo. Pokud se budete pohybovat po větších městech, vyplatí se využít autobusové veřejné dopravy, protože nemusíte řešit jakékoliv starosti s provozem a je levná.
Jaká je dostupnost internetu v Namibii?
Internet je v Namibii přístupný v mnoha hotelových a ubytovacích zařízeních. Výjimkou nejsou ani restaurace ve větších městech, kde se připojíte za pomoci bezdrátového wifi. Pokud opustíte města a vydáte se na safari a do přírody, volte datové tarify místních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu z letiště Václava Havla do Namibie trvá přibližně 10 hodin.

Oblíbené hotely: Namibie

 • Moni
  Namibie
 • Capbon Guesthouse
  Namibie
 • Hotel Safari
  Namibie
 • The Utopia Boutique
  Namibie