Namibie - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Afrika

Namibie: průvodce

18°C
Aktuálně
20°C
Průměrně

Namibie

Hodnocení průvodce: 9.5

Namibie je označována jako Afrika pro začátečníky. A to především díky její přístupnosti a skvělému cestovatelskému zážitku. Při cestě do Namibie poznáte skály, zelenou půdu, ale také přemíru písku na pouštích. Největší doménou země jsou hlavně přírodní krásy spatřitelné na každém kroku, ať už jde o vnitrozemí nebo přímořskou oblast. Dovolená v Namibii je příslibem pozorování divoké zvěře v jejím typickém prostředí. A to od velkých slonů a šelem, až po hrochy, zebry a jiná zvířata. Fauna a flora v Namibii je jiná, než kdekoliv jinde na světě a v ostatních afrických zemích. Zde na vás čeká volnost, tradice, a to vše zabaleno do rozkošného příběhu, který budete chtít žít. Jen málokomu se bude chtít opustit vznešenou Namibii a navrátit se do běžného světa.

Namibie leží v jihozápadní části Afriky na pobřeží Atlantického oceánu. Kromě moře máte možnost poznat přemíru pouštních oblastí, jež pokrývají velkou část Namibie. Důkazem je Namibijská poušť. Na druhou stranu nepřijdete ani o říční lokality, kde jednoznačně vedou řeky Zambezi a Okavango. Kromě savan a pastvin lze pozorovat i nejvyšší horu země, kterou je Königstein.

Co navštívit v Namibii

Cesta do Namibie bude spojena s řadou nejrůznějších aktivit, a to i těch adrenalinových. U moře můžete surfovat po vlnách, v poušti dáte naopak přednost jízdě na velbloudovi nebo se vydáte za extrémním off-road jízdou. Zmínit je třeba i skydiving, sandboarding, ale také treky na překrásná místa. Třeba do Fish River Canyonu. Velkým lákadlem pro mnohé turisty jsou samozřejmě písčité duny. Poznat můžete některé z domorodých kmenů a tím největším lákadlem bude pravděpodobně safari s přemírou krásných zvířat a přírody.

Jestliže se Namibie stane vaší cílovou destinací pro nezapomenutelnou dovolenou, určitě si nenechte ujít poušť Sossusvlei a vyjeďte do Národního parku Etosha. Přírodní rezervace, kde je pravděpodobně to nejlepší safari vůbec. Za zmínku stojí i skalní rytiny Twyfelfontein a kaňon Rybí řeky. Ten je dlouhý neuvěřitelných 160 kilometrů. A až se budete vracet od kmene Himba, nezapomeňte se zastavit i v hlavním městě Namibie, jímž je Windhoek. Právě toto město vás svým způsobem vymaní z chudé podoby Namibie.

Místní kuchyně

Ač je to paradoxem, v Namibii v běžných restauracích narazíte na hodně zahraničních pokrmů, které vám do jisté míry připomenou německou gastronomii. Hodně často je podáváno maso na mnoho způsobů. Nejoblíbenější je pravděpodobně to grilované. Ochutnat můžete jak maso kuřecí a hovězí, ale i krokodýlí, antilopí nebo maso ze zebry. Když zavítáte do odlehlejších částí Namibie, už se přece jenom setkáte s typičtějšími ingrediencemi pro tuto zemi. Jsou to například ovesné kaše. Velice často je konzumováno ovoce a zelenina. Ve vybraných oblastech si můžete dopřát i ryby nebo ústřice Lüderitzu. Populární je také schwarzwaldský třešňový dort.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Namibie

 • Moni
  Namibie
 • Capbon Guesthouse
  Namibie
 • Hotel Safari
  Namibie
 • The Utopia Boutique
  Namibie

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce