Časté otázky cestovatelů do Nigeru | cKlub.cz
Afrika

Časté otázky cestovatelů do Nigeru

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, americkým dolarem lze na některých místech zaplatit, ale může to být na úkor nevýhodného kurzu. Proto si jej raději směňte za CFA frank.
Dá se platit eurem?
Euro je měnou, kterou s největší pravděpodobností upotřebíte hlavně pro výměnu za CFA frank.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je rozšířená spíše jen v hlavním městě a v těch větších, včetně turistických oblastí. Jinak se používá spíše francouzština. V odlehlejších částech narazíte na místní jazyky, jakými je arabština, fulani a hausa.
Jaké jdou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
K cestování po Nigeru budete využívat pouze pozemní dopravu. Jednou z možností jsou autobusy, které především na delší vzdálenosti přináší jistý komfort. Dobré je také to, že s některými linkami, a to především v noci cestují doprovodné vojenské jednotky. Alternativou se vám mohou stát železnice. Cestovat lze dokonce i na korbě dodávky, ale to už není tak bezpečné, navíc tato vozidla nesmějí v noci vyjíždět na silnice. Na klasický pronájem vozu v Nigeru nenarazíte, k čemuž také přispívá tamní bezpečnostní situace. Jedinou volbou je pronájem vozu s řidičem. Ten vás může zavést na vyhlášená místa Nigeru a zná bezpečnostní situaci v daných lokalitách. Připravte se však na to, že více jak čtyři pětiny cest po Nigeru jsou nezpevněného charakteru.
Jaká je dostupnost internetu v Nigeru?
K internetu se připojíte hlavně ve větších městech, kde spolehlivě fungují internetové kavárny. Připojení nabízí i vybrané hotely a restaurace. Dále lze využívat služeb tamních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Nigeru se s z letiště Václava Havla dopravíte asi za 9 až 12,5 hodiny letu podle počtu mezipřistání.